لینک های دسترسی

Breaking News

دروازه بان آیسلند ضربۀ پنالتی مسی را مهار کرد


لیونل مسی، کپتان تیم ملی ارژنتاین از ده پنالتی اخیر خود پنج پنالتی را گول نکرده است.

تیم ملی فوتبال آیسلند در نخستین رقابت جام جهانی فوتبال در تاریخ آن کشور، با تیم ارژنتاین – قهرمان دو مرتبه یی جام جهانی، به نتیجۀ مساوی ۱-۱ رسید.

لیونل مسی، کپتان تیم ارژنتاین، در دقیقۀ ۶۳ بازی، ضربۀ پنالتی را نتوانست وارد دروازه کند.

هانیس هالدورسن، دروازه بان تیم ملی آیسلند، با مهار شش پنالتی به شمول ضربۀ مسی، یکی از چهره های تاثیر گذار در نخستین حضور تیم آیسلند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پنداشته می شود.

در گروه دی، برعلاوۀ تیم های ارژنتاین و آیسلند، کروشیا و نایجریا نیز حضور دارند و تساوی ۱-۱ آیسلند با قهرمان دو مرتبه یی جام جهانی، دست بالایی به این تیم تازه وارد به جام جهانی داده اما سرنوشت تیم ارژنتاین را در رویارویی با تیم های قدرتمندی مانند کروشیا و نایجریا با خطر مواجه ساخته است.

واکنش دیگو مرادونا، کپتان پیشین تیم ملی فوتبال ارژنتاین، پس از آنکه لیونل مسی ضربۀ پنالتی را گول نتوانست.
واکنش دیگو مرادونا، کپتان پیشین تیم ملی فوتبال ارژنتاین، پس از آنکه لیونل مسی ضربۀ پنالتی را گول نتوانست.

مبصرین فوتبال پس از نتیجۀ نخستین رقابت ارژنتاین در جام جهانی می گویند که احتمال زیاد دارد آیسلندی ها نتوانند در برابر کروشیا و نایجریا پیروزی به دست آورند "اما بدون شک ارژنتاین با این تساوی برای صعود به دور بعدی با مشکلات مواجه خواهد شد و مجبور است دو بازی دیگر خود را ببرد."

نخستین گول رقابت ارژنتاین در دقیقۀ ۱۹ بازی با یک ضربۀ تماشایی سرگیو اگویرو از محوطۀ جزای آیسلند وارد دروازه شد، اما دیری نگذشت که در دقیقۀ ۲۳ بازی آیسلندی ها نتیجه رقابت را مساوی ساختند.

لیونل مسی، بیشترین حملات را علیه تیم آیسلند طراحی کرد اما دروازه بان آیسلند با مهارت خوبی ضربات مستقیم مسی را از بیرون محوطۀ جزا مهار کرد.

مسی ارژنتاینی پس از رقابت با آیسلند، به خاطر اشتباهی که در ضربۀ پنالتی انجام داد ابراز "تاسف" کرده و خود را "مسوول" نتیجۀ مساوی تیمش با آیسلند خوانده است.

کپتان تیم ارژنتاین از ده ضربۀ پنالتی اخیرش، پنج ضربۀ پنالتی را گول نکرده است و تساوی روز شنبه (۱۶جون) ارژنتاین با آیسلند، به شش پیروزی پی در پی این تیم امریکای جنوبی در راهیابی به جام جهانی روسیه، نقطۀ پایان داد.

بیشترین رسانه های بین المللی نیز این خطای مسی را برجسته ساخته و او را در مقایسه با کرستیانو رونالدوی پرتگالی قرار داده اند که روز گذشته در رویارویی با اسپانیا، هاتریک کرد و سه گول به ویژه گول تساوی تیمش را با قهرمان پیشین جام جهانی به ثمر رساند.

انتوان گریسمن، مهاجم فرانسه یی که با ضربۀ پنالتی نخستین گول فرانسه را وارد دروازۀ آسترالیا کرد.
انتوان گریسمن، مهاجم فرانسه یی که با ضربۀ پنالتی نخستین گول فرانسه را وارد دروازۀ آسترالیا کرد.

در دو رقایت دیگری که روز شنبه از گروه ج برگزار شد، تیم ملی فرانسه با نتیجۀ ۲-۱ از سد آسترالیا گذشت.

برای نخستین بار در تاریخ فوتبال جهان، در جام جهانی ۲۰۱۸، از "حکم پشت کمره" استفاده می شود و حکم میدان در تشخیص پنالتی از آن کمک می گیرد.

تیم فرانسه روز شنبه، با استفاده از همین تکنیک به پنالتی دست یافت و نخستین گول پیروزی خود را به ثمر رساند.

آسترالیایی ها نیز تنها گول رقابت خود را با یک ضربۀ پنالتی وارد دروازۀ فرانسه کردند اما دیری نگذشت که در دقیقۀ ۸۱ بازی، پاول پاگبا، با یک ضربۀ زیبا توپ را پس از تماس به تیر افقی وارد گول آسترالیا کرد.

رقابت دیگر تیم های گروه سی میان دنمارک و پیرو به نتیجۀ ۱-۰ به نفع دنمارک پایان یافت.

رقابت روز یکشنبه جام جهانی میان تیم های آلمان – مکسیکو (۴:۳۰ عصر به وقت افغانستان)، کوستاریکا – سربستان (۷:۳۰ شام به وقت افغانستان) و برازیل – سویس (۱۱:۰۰ شب به وقت افغانستان) به مصاف هم می روند.

یوسف یوراری، مهاجم سرخ پوش دنمارک حین ضربه زدن به توپ که به گول علیه تیم پیرو انجامید.
یوسف یوراری، مهاجم سرخ پوش دنمارک حین ضربه زدن به توپ که به گول علیه تیم پیرو انجامید.

XS
SM
MD
LG