لینک های دسترسی

Breaking News

ارژنتاین رقابت دوستانۀ فوتبال با اسراییل را لغو کرد


ارژنتاین نخستین رقابت جام جهانی ۲۰۱۸ خود را به تاریخ ۱۶ جون انجام می دهد.

ارژنتاین، رقابت دوستانۀ فوتبال با اسراییل را که قرار بود به روز شنبه نهم جون در بیت المقدس، لغو کرد.

گونزالو هیگوین، مهاجم تیم ملی فوتبال ارژنتاین روز سه شنبه با بیان این مطلب به شبکۀ تلویزیونی ورزشی "ای اس پی ان" گفت که آنان در نهایت "کار درستی" را انجام دادند.

هیگوین گزارش های را تایید کرد که این رقابت قرار بود در ستدیوم ورزشی تیدکولیک بیت المقدس برگزار شود، به تعقیب فشار های سیاسی لغو شده است.

لغو رقابت دوستانه میان ارژنتاین و اسراییل ساعاتی پس از آن صورت گرفت که فعالین طرفدار فلسطینان یک مظاهره را در برابر محوطۀ ورزشی بارسلونا، جاییکه ارژنتاین برای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه آمادگی می گیرد، راه اندازی کردند.

گونزالو هیگوین، مهاجم تیم ملی فوتبال ارژنتاین تایید کرده که این تصمیم به خاطر فشار های سیاسی گرفته شده است.
گونزالو هیگوین، مهاجم تیم ملی فوتبال ارژنتاین تایید کرده که این تصمیم به خاطر فشار های سیاسی گرفته شده است.

پیش از آن، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین نیز در اوایل هفتۀ روان از ارژنتاین خواسته بود تا این مسابقه را لغو کند.

جبریل رجب، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین طی نامه یی به کلاودو تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال ارژنتاین نگاشته بود که اسراییل این رقابت را به عنوان "ابزار سیاسی" استفاده می کند.

رویترز گزارش می دهد که نخست قرار بود این مسابقۀ فوتبال در شهر هیفا اسراییل برگزار شود اما مقامات اسراییلی تلاش کردند آن رقابت در بیت المقدس انجام شود.

آقای رجب، همچنان از هواداران عرب فوتبال نیز خواسته بود که اگر لیونل مسی، ستارۀ فوتبال ارژنتاین و کپتان آن تیم در رقابت شرکت کرد، پوستر ها و پیراهن های لیونل مسی را بسوزانند.

لیونل مسی، کپتان تیم ملی فوتبال ارژنتاین و ستارۀ بارسلونا
لیونل مسی، کپتان تیم ملی فوتبال ارژنتاین و ستارۀ بارسلونا

فلسطینیان از این اقدام ارژنتاین استقبال کرده اند. عبدالسلام هانیه، عضو شورای عالی جوانان و ورزش فلسطین در صفحۀ فیسیوک خود با پیام تبریکی به فلسطینیان لغو مسابقه را یک "پیروزی بزرگ ورزشی و ضربۀ شدید" به اسراییل عنوان کرده است.

ستدیوم ورزشی تیدکولیک در غرب بیت المقدس موقعیت دارد. فلسطینیان شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت یک کشور آیندۀ شان می پندارند که شامل باریکۀ غزه و کرانۀ غربی رود اردن می شود که در تصرف اسراییل قرار دارد.

XS
SM
MD
LG