لینک های دسترسی

Breaking News

گول روجو، ارژنتاین را از مرگ در جام جهانی فوتبال نجات داد


گول مارکوس روجو، بازیکن شماره ۱۶ ارژنتاین در دقیقۀ ۸۶ بازی مانع حذف آن تیم

تیم فوتبال ارژنتاین پس از یک رقابت نفسگیر و سرنوشت ساز، نایجریا را ۲-۱ شکست داده و حضورش را در جام جهانی حفظ کرد.

این تیم امریکای لاتین پس از نتیجۀ مساوی با آیسلند و شکست سهمگین در برابر کروشیا، در پرتگاه حذف از جام جهانی قرار گرفته بود، اما حضور این تیم در برابر نایجریا، و به باور مبصرین فوتبال "کارکردگی دیدنی، مسوولانه و حساب شدۀ ارژنتاین" به صعود این تیم به دور حذفی یک بر هشت انجامید.

مبصرین فوتبال پس از ختم بازی گفتند "در رقابت امروز یک لیونل مسی متفاوت از دو رقابت گذشته به چشم خورد، مسی که از نخستین حذف ارژنتاین در دور گروهی مانع شد."

لیونل مسی، تنها تیمش را به دور حذفی رهنمون ساخت که زبان بسیاری منتقدین فوتبال را نیز با کارکردگی و گول علیه نایجریا بست.
لیونل مسی، تنها تیمش را به دور حذفی رهنمون ساخت که زبان بسیاری منتقدین فوتبال را نیز با کارکردگی و گول علیه نایجریا بست.

پس از رقابت آنچه در چهرۀ بازیکنان تیم ارژنتاین، هواداران این تیم حاضر در میدان و هیات رهبری تیم امریکای لاتین به چشم خورد "لبخند آگنده با اشک ناشی از خوشحالی" بود.

نخستین گول ارژنتاین در دقیقۀ ۱۵ رقابت، با یک گریز زیرکانه لیونل مسی کپتان ارژنتاین از خط دفاعی نایجریا، کنترول توپ در محوطۀ جزا و ضربۀ دیدنی توپ، وارد دروازه شد.

اما کارکردگی و تلاش سرسختانۀ تیم فوتبال نایجریا را برای حضور در جام، نمی توان نادیده گرفت. خط دفاعی، میانه و تهاجمی این تیم افریقایی شدیداً منظم و حساب شده بازی کردند؛ رقابت با تیم قهرمان دو مرتبه یی که برای بقا در جام تنها پیروزی کار داشت، به گفتۀ مبصرین فوتبال "کار سهل و ساده یی نیست."

نایجریایی ها باوجود فشار زیاد از جانب خط تهاجمی ارژنتاین، از پا ننشستند و در دقیقۀ ۵۱ بازی با ضربۀ پنالتی ویکتور موسیز مدافع نایجریا وارد دروازه شد.

بازیکنان تیم فوتبال نایجریا و ارژنتاین که برای تصاحب توپ تلاش می کنند.
بازیکنان تیم فوتبال نایجریا و ارژنتاین که برای تصاحب توپ تلاش می کنند.

قبل از اینکه تیم ارژنتاین دومین گول پیروزی خود را در دقیقۀ ۸۶ بازی با یک ضربۀ زیبای مارکوس روجو (روخو) بازیکن شماره ۱۶ تیم ارژنتاین درست از نقطۀ پنالتی وارد دروازۀ ارژنتاین شود، مهاجم شماره هشت نایجریا یک فرصت طلایی یک به یک با دروازه بان را از فاصلۀ کمتر از ۴ متر از دست داد.

مبصرین فوتبال در رسانه های بین المللی از یکسو طرح ریزی حملۀ ارژنتاین را بر محوطۀ جزای نایجریا که به دومین گول انجامید می ستایند، اما از جانب دیگر "غافل شدن مدافع نایجریایی را که روجو ارژنتاینی را اجازه داد آزادانه از نقطۀ پنالتی توپ رسیده از پاس بلند را با یک ضربه وارد دروازه کند نیز انتقاد کرده می گویند که کمتر از پنج دقیقه به پایان بازی مانده بود و خط دفاعی نایجریا که با نتیجۀ مساوی راهی دور حذفی می شد باید و باید توجه بیشتر را در دفاع معطوف می کردند."

با این نتیجه، تیم ارژنتاین با چهار امتیاز به عنوان تیم دوم راهی دور حذفی جام جهانی روسیه شد؛ کروشیا پس از شکست۲-۱ آیسلند، با نُه امتیاز صدرنشین گروه D شد.

در دور حذفی کروشیا به مصاف دنمارک خواهد رفت و ارژنتاین یکبار دیگر بخت خود را با فرانسه آزمایش می کند.

ایوان پریسیچ، با پیراهن سیاه، بازیکن کروشیایی که دومین گول تمیش را وارد دروازۀ آیسلند کرد.
ایوان پریسیچ، با پیراهن سیاه، بازیکن کروشیایی که دومین گول تمیش را وارد دروازۀ آیسلند کرد.

در رقابت های همزمان نخست تيم هاى فوتبال فرانسه و دنمارك، روز سه شنبه (٢٦ جون)، پس از رقابت بدون گول به دور حذفى جام جهانى ٢٠١٨ راه يافتند.
فرانسه با هفت امتياز تيم نخست و دنمارك با پنج امتياز به عنوان تيم دوم گروه C، به دور يك بر هشت صعود كردند.

تيم پيرو که پس از ٣٦ سال، به نخستين پيروزى اش در جام جهانى دست يافت، در آخرین رقابت گروه C با آستراليا ٢-٠ برنده شد، اما تیم های آسترالیا و پیرو، هر دو با جام جهانی خداحافظی کردند.

رقابت های روز چهارشنبه میان تیم های گروه F راه اندازی خواهد شد؛ رقابت های که سرنوشت هر چهار تیم شامل در آن گروه را رقم خواهد زد.

آلمان – کوریای جنوبی، مکسیکو – سویدن روز چهارشنبه (۲۷ جون)، به مصاف هم می روند و تیم آلمان درست مانند ارژنتاین به پیروزی نیاز دارد تا به عنوان مدافع لقب قهرمانی جام جهانی، در دور حذفی حضور داشته باشد.

سویس – کوستاریکا و سربستان – برازیل نیز روز چهارشنبه به مصاف هم می روند و تیم های اول و دوم گروه های F و E در دور حذفی یک بر هشت با هم ملاقات خواهند کرد.

رقابت میان دنمارک و فرانسه با نتیجه ۰-۰ پایان یافت و هر دو تیم به دور حذفی راه یافتند.
رقابت میان دنمارک و فرانسه با نتیجه ۰-۰ پایان یافت و هر دو تیم به دور حذفی راه یافتند.

XS
SM
MD
LG