لینک های دسترسی

Breaking News

پروازهای شرکت هوایی آریانا به هند از سر گرفته می‌شود


شرکت هوایی آریانا می‌گوید که به زودی پروازهایش را از کابل به دهلی جدید دوباره آغاز می‌کند.

مسوولان این شرکت امروز چهارشنبه سوم اگست (۱۲ اسد) به صدای امریکا گفتند که در مرحلۀ اول شرکت هوایی آریانا در هفتۀ یک پرواز از کابل به دهلی جدید خواهد داشت. به گفتۀ این شرکت، نخستین پرواز از کابل به دهلی جدید روز جمعه خواهد بود.

همچنان شرکت آریانا در اعلامیه‌ای کوتاه در صفحۀ فیسبوک نوشته است: "شرکت هوایی آریانا افغان مفتخر است که به سلسلۀ خدمات همیشگی خود پس از یک مدت طولانی پروازهایش را به شهر دهلی هند از سر می‌گیرد."

پس از مسلط شدن طالبان بر افغانستان در ماه اگست ۲۰۲۱، پروازهای خطوط هوایی آریانا به برخی از کشورها از جمله هند متوقف شد.

دهلی جدید هنوز در مورد از سرگیری پروازهای خطوط هوایی آریانا به این کشور چیزی نگفته است.

شرکت هوایی آریانا پس از مسلط شدن طالبان بر افغانستان، پروازهای خود را به ایران، روسیه، امارات متحدۀ عرب، پاکستان، قطر و ترکیه آغاز کرده بود.

این در حالی است که طالبان قرارداد کنترل و بازرسی مسافران را در چهار میدان هوایی بین‌المللی با یک شرکت امارات متحده عربی امضا کرده اند.

هند که پس از حمله طالبان به افغانستان سفارت خود را در کابل بست، در اوایل ماه جون سال روان میلادی، یک تیم تخنیکی را برای بازگشایی سفارت خود در کابل و برقراری مجدد حضور دپلوماتیک در افغانستان به این کشور اعزام کرد.

وزارت خارجۀ حکومت طالبان، از تصمیم هند برای اعزام دوبارۀ دپلومات‌ها و یک تیم کاری به سفارت خود در کابل و تمایل آن کشور به تعامل و تداوم کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان استقبال کرده است.

XS
SM
MD
LG