لینک های دسترسی

Breaking News

آریانا سعید: کنسرتم لغو نه؛ بلکه جای آن تغییر کرده است


قرار است که آریانا سعید امشب در کنار حوض هوتل کانتیننتال کنسرت دهد

آریانا سعید، آوازخوان افغان می‌گوید که کنسرت امشب وی به مناسب روز استقلال افغانستان لغو نه؛ بلکه بر اساس خواست گارنیزیون کابل محل کنسرت از غازی استدیوم به هوتل انترکانتیننتال در باغ‌بالا تغییر کرده است.

خانم آریانا سعید، در پیامی ویدیویی که در صفحۀ رسمی فیس‌بوک خود نشر کرده است، می‌گوید که علت تغییر جای کنسرت از غاز استدیوم به هوتل کانتیننتال؛ نگرانی‌هایی امنیتی است که گارنیزیون کابل در بخش تأمین امنیت آن داشت.

این هنرمند افغان می‌گوید "نیروهای امنیتی به ما گفت که نمی‌توانیم کنسرت خود را در غازی استدیوم برگزار کنیم؛ ولی ما مشکل نداریم که اگر شما جایی دیگر پیدا کنید، یک جای کمی کوچک‌تر که از لحاظ امنیتی خوب باشد، ما می‌توانیم که بدون کدام نگرانیِ امنیت کنسرت را بگیریم".

خانم سعید، می‌افزاید، که به جز از هوتل کانتیننتال، سه جای دیگر را نیز انتخاب کرده بود که باغ بابر، خیمه لوی جرگه و تالار لیسه ملالی شامل می‌شد؛ اما قرار است که امشب در کنار حوض هوتل کانتیننتال کنسرت برگزار خواهد شد.

قرار بود که خانم سعید و شمار دیگر هنرمندان افغان، امروز در غازی استدیوم کابل کنسرت داشته باشند؛ اما گارنیزیون کابل ازتأمین امنیت آن معذرت خواست؛ اما گفت که اگر جای دیگر کنسرت برگزار کند، می‌تواند امنیت آن را تأمین کند.

این هنرمند افغان در ویدیویی برای هوادارانش گفته است که به دلیل مسایل امنیتی محل کنسرت خود را تغییر داده و قرار است که شنبه شب در کانتیننتال برگزار گردد.

جنرال افضل امان، سرپرست قومندانی عمومی گارنیزیون کابل، در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا گفت آنان برای برگزارکنندگان کنسرت پیشنهاد کرده اند تا این کنسرت را در مکان مصؤون‌تر برگزار کنند.

جنرال امان، افزود "ما جلو کنسرت‌ها را نمی‌گیریم، فقط شما در جریان استید که در کابل متاسفانه عملیات‌های انتحاری و انفجارات از جانب دشمن صورت می‌گیرد. غازی استدیوم عجالتاً از نظر تهدیدات گنجایش این گپ‌ها را ندارد".

آریانا سعید، در عمر کم هنری‌اش موفقیت‌های فراوانی به دست آورده است. او از جمله هنرمندان انگشت شمار افغان است که تلاش می‌کند از طریق هنرش در برابر خشونت علیه زنان افغان مبارزه کند.

او می‌گوید که تمام عاید کنسرت شنبه شب را به قربانیان رویداد میرزاولنگ کمک می‌کند.

XS
SM
MD
LG