لینک های دسترسی

Breaking News

مراسم عاشورا در افغانستان زیر تدابیر شدید امنیتی برگزار شد


عزاداران عاشورا در کابل و شماری از ولایات افغانستان زیر تدابیر شدید امنیتی امروز یک‌شنبه ۳۰ اگست (نهم سبنله) مراسم مذهبی محرم را برگزار کردند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخلهٔ افغانستان به خبرنگاران گفت که در کنار حضور نیروهای امنیتی در بخش‌های شهر کابل، برخی از جوانان نیز برای تامین امنیت تکایا و مساجد در هماهنگی با نیروهای امنیتی افغان گماشته شده اند.

آقای آرین افزود که هماهنگی میان نیروهای امنیتی و مردم محل برای تامین امنیت مراسم محرم در مقایسه به هر زمان دیگر بیشتر شده و تا اکنون هیچ اتفاقی امنیتی رخ نداده است.

برخی از جاده‌های شهر کابل از چند روز به اینسو به روی ترافیک مسدود بود.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان با معاونین‌اش برای اشتراک در مراسم عاشورا، به یکی از مساجد دشت برچی در غرب شهر کابل رفته و به دور از حضور رسانه‌ها در این مراسم اشتراک کردند.

این در حالی است که ​وزارت داخلۀ افغانستان هفته گذشته از بازداشت طراحان حملات انتحاری بر مراسم عزاداری محرم در کابل خبر داده بود.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت روز پنجشنبه (ششم سنبله) گفت که در نتیجۀ عملیات ضد دهشت‌افگنی نیروهای ویژۀ پولیس در شهر کابل، ۱۴ نفر به شمول یک زن از مربوطات حوزه‌های پنجم و دوازدهم بازداشت شدند.

به گفتۀ آقای آرین، این افراد قصد داشتند که حملات انتحاری را بر مراسم عزاداری و مذهبی عاشورا انجام دهند.

XS
SM
MD
LG