لینک های دسترسی

Breaking News

آسترالیا به دور حذفی مسابقات جام آسیا راه یافت


بازیکنان تیم ملی فوتبال آسترالیا برای چهارمین بار پیهم راهی دور حذفی جام آسیا شدند.

آسترالیا، مدافع قهرمانی جام ملت های آسیا، روز سه شنبه (۲۵ جدی) پس از یک رقابت نفس‌گیر در برابر سوریه، با نتیجۀ ۳-۲ به پیروزی رسید و راهی دور حذفی شد.

آسترالیایی ها که در نخستین رقابت خود با اردن ۱-۰ باخته بودند، به دو پیروزی پی هم نیاز داشتند تا بتوانند در جام بمانند.

تیم سوریه نیز در رقابت امروز اگر به پیروزی دست می یافت با چهار امتیاز می توانست به دور یک بر شانزدۀ جام ملت های آسیا راه یابد.

نخستین گول رقابت در دقیقۀ ۴۰ نیمۀ نخست، توسط نبیل، مهاجم آسترالیایی، از پشت محوطۀ جزا وارد دروازۀ سوریه شد؛ درست یک دقیقه پس از آن سوری ها با یک ضد حمله نتیجه را ۱-۱ ساختند.

دومین گول آسترالیا در دقیقۀ ۵۵ بازی توسط اکنونیدیس وارد دروازۀ سوریه شد؛ اما سوری ها هم از پا ننشستند و در دقیقۀ ۸۰ بازی با یک ضربۀ پنالتی یکبار دیگر نتیجه را مساوی ساختند.

گول سرنوشت ساز این رقابت که نتیجه را به نفع مدافعین قهرمانی جام آسیا رقم زد، توسط روگیج، مهاجم خط میانۀ آسترالیا در دقیقۀ ۹۳ بازی، با یک ضربۀ زیبا و سهمگین از بیرون محوطۀ جزا، دروازۀ سوریه را باز کرد.

آسترالیایی ها برای چهارمین بار پی هم به دور حذفی جام ملت های آسیا راه یافتند و سوریه با این شکست با جام خداحافظی کرد.

از جانب دیگر تیم های اردن و فلسطین در رقابت همزمان گروهی که امروز داشتند، به نتیجۀ تساوی بدون گول دست یافتند که با این حساب اردن هفت امتیازه شد و فلسطین با دو امتیاز جایگاه سوم گروه "ب" را از آن خود کرد.

پس از ختم رقابت سوم گروهی گروه "ب" جام ملت های آسیا، دوازده تیم که قرار است در دور یک بر شانزده حضور یابند مشخص شد.

تیم های امارات متحده، تایلند، اردن، آسترالیا، چین، کوریای جنوبی، ایران، عراق، قطر، عربستان سعودی، ازبکستان و جاپان به دور حذفی راه یافته اند.

در حالیکه سه روز دیگر به ختم دور گروهی این جام باقی مانده است، تیم های باقیماندۀ گروه ها به استثنای سوریه و هند نهایت تلاش به خرج خواهند داد تا با بیشترین امتیاز، به عنوان تیم سوم برتر گروه شان، به دور حذفی این جام راه یابند.

اینکه چهار تیم دیگر دور یک بر شانزدۀ جام ملت های آسیا کدام کشورها خواهند بود، تا کنون مشخص نیست و رقابت های چهار روز آینده آن را واضح خواهد ساخت.

دور حذفی این جام به تاریخ بیستم جنوری آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG