لینک های دسترسی

Breaking News

تیم های مطرح فوتبال آسیا به دور نیمه نهایی جام آسیا راه نیافتند


سرور اعضای تیم فوتبال قطر پس از نخستین گول در برابر تیم کوریای جنوبی

دور نخست حذفی جام ملت های آسیا، پر از نشیب و فراز و نتایج دور از انتظار برای تیم های فوتبال کشور های آسیایی بود.

آسترالیا، مدافع لقب قهرمانی این جام، در یک رقابت تماشایی مغلوب امارات متحدۀ عرب شد.

آسترالیایی ها باوجودیکه کنترول بازی را بیشتر از تیم میزبان در دست داشتند؛ کارکردگی دروازه بان امارات و خط دفاعی آن تیم، مهاجمین آسترالیایی را مایوس ساخت و نگذاشت دروازۀ آن تیم باز شود.

تنها گول امارات متحدۀ عرب در دقیقۀ ۶۷ رقابت زمانی توسط مهاجم گریزپای امارات به ثمر رسید که مدافعین آسترالیایی، بدون توجه به حضور مهاجم امارات در عقب خط دفاع تیم شان، توپ را به دروازه بان آسترالیا پاس دادند و مهاجم امارات آن را ربود و داخل دروازه کرد.

اما رقابتی که میان کوریای جنوبی و قطر برگزار شده بود؛ قطری ها توانستند با نتیجۀ ۱-۰ نه تنها کوریای جنوبی را شکست دهند بلکه برای نخستین بار در تاریخ فوتبال قطر، به دور نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه یابند.

گول قطری ها در دقیقۀ ۷۹ بازی توسط عبدالعزیز، مهاجم شماره ۶ قطر، از فاصلۀ تقریباً ۳۰ متری با یک ضربۀ سهمگین غافلگیر کننده به ثمر رسید.

کوریای جنوبی درست یک دقیقه بعد گول مساوی شان را به ثمر رسانیدند اما با کمک داور ویدیویی، گول آفساید حساب شد.

با این حساب، مدافع لقب قهرمانی آسیا از جام حذف گردید و کوریای جنوبی که یکی از مدعیان سرسخت این جام به حساب می آمد و در تاریخ پیروزی های این تیم، شکست ۲-۰ آلمان در جام جهانی فوتبال نیز وجود دارد، روز جمعه ۲۵م جنوری به خانه رفت.

در رقابت که روز پنجشنبه میان تیم های ایران و چین برگزار شد؛ چینایی ها با نمایش یک دفاع نهایت ضعیف، سه گول را به ایرانی ها تحفه دادند.

خط تهاجمی ایران با استفاده از اشتباهات مدافعین چین توانستند به سادگی جایگاه شان را در دور نیمه نهایی جام ملت های آسیا یقینی سازند.

اما ویتنامی ها در رقابتی که با جاپانی ها داشتند، بسا منسجم تر و بهتر از تیم کارکشته یی مثل جاپان بازی کردند. جاپان تیم ویتنام را با نتیجۀ ۱-۰ شکست داد و راهی دور نیمه نهایی این جام شد.

نخستین رقابت نیمه نهایی جام ملت های آسیا روز دوشنبه ۲۸م ماه جنوری میان تیم های فوتبال ایران و جاپان برگزار خواهد شد. برخی کارشناسان به این باور اند که همین رقابت به مثابۀ بازی نهایی این جام تلقی شده می تواند.

رقابت دوم نیمه نهایی روز سه شنبه ۲۹م جنوری میان تیم های فوتبال قطر و امارات متحدۀ عربی برگزار خواهد شد که برندۀ این دو رقابت برای کسب قهرمانی جام ملت های آسیا به تاریخ اول ماه فبروری به مصاف هم خواهند رفت.

XS
SM
MD
LG