لینک های دسترسی

Breaking News

شکست پر گول امارات در نیمه نهایی جام آسیا


بازیکنان تیم فوتبال قطر پس از به ثمر رساندن گول در برابر امارات متحدۀ عربی

تیم فوتبال قطر در یک رقابت دیدنی، امارات متحدۀ عربی را در میدان خودش، با نتیجۀ پر گول ۴-۰ شکست داد و برای نخستین بار به دور نهایی این جام راه یافت.

قطری ها از ابتدای رقابت تلاش ورزیدند کنترول بیشتر توپ را در دست داشته باشند و با استفاده از مهاجمین تیز پایشان خط دفاعی امارات متحدۀ عربی را بشکافند.

نخستین گول تیم قطر در دقیقۀ ۲۲ بازی توسط مهاجم شماره ۱۶ آن تیم، پس از یک ضربۀ نه چندان شدید از محوطۀ جزا وارد دروازه شد.

دروازه بان تیم امارات متحدۀ عرب در مهار این ضربه نهایت ضعیف عمل کرد و توپ از زیر دستانش گذشت؛ توپی که امکان مهار آن بیشتر از گول شدنش بود.

دومین گول تیم قطر در دقیقۀ ۳۷ بازی توسط المعز علی، با یک ضربۀ غافلگیرکننده و سنگین از بیرون محوطۀ جزا پس از تماس با تیر عمودی، وارد دروازه شد.

در این میان نباید از کارکردگی خط دفاع قطر نیز چشم پوشی کرد. مدافعین تیم قطر نگذاشتند حملات مهاجمین امارات متحدۀ عربی مثمر باشد.

دروازه بان تیم قطر دو ضربۀ زیبای مهاجمین تیم امارات را با زیبایی مهار کرد، اما باید اعتراف کرد که امروز بخت با تیم امارات متحدۀ عربی همراه نبود.

گول های سوم و چهارم تیم قطر در دقایق ۸۰ و ۹۱ بازی توسط حسن و حمید اسماعیل به ثمر رسید. با این پیروزی پر گول، تیم قطر برای نخستین بار در تاریخ فوتبال آن کشور به دور نهایی جام ملت های آسیا راه یافت.

ستدیوم فوتبال ابوظبهی، روز سه شنبه نهم دلو، مملو از تماشاچیان بود؛ نعره های هواداران قطری و امارات متحدۀ عربی فضای ستدیوم را پر ساخته بود.

هواخواهان تیم امارات پس از شکست پر گول، بوتل های آب و حتی بوت هایشان را در میدان پرتاب کردند که باعث شد بازیکن تیم امارات خود بوتل ها را از میدان دور کند.

رقابت نهایی جام ملت های آسیا روز جمعه دوم فبروری میان تیم های جاپان و قطر برگزار خواهد شد.

تیم قطر برای رقابت با جاپانی ها باید هوشیار تر عمل کنند. پاس های کوتاه میان مهاجمان تیم جاپان در محوطۀ جزای تیم مخالف می تواند شکننده ترین شیوه برای قطری ها باشد.

تیم جاپان در مقایسه با قطری ها کوتاه قدتر اند اما سرعت مهاجمان آن تیم و توانمندی ضربه زدن به توپ آبی پوشان جاپان می تواند خط دفاع و دروازه بان تیم قطر را به چالش بکشد.

در عین زمان، بازیکنان تیم قطر نیز در بخش سرعت و ضربه زدن به توپ از فاصلۀ دور، از توانایی خوبی بر خوردار اند و این گزینه می تواند مربی تیم جاپان و خط دفاعی آن تیم را روی ساختار بازی به دوباره فکر کردن وا دارد.

جاپان تا کنون چهار بار قهرمان جام ملت های آسیا بوده است اما قطر هیچگاهی تا این سطح در جام آسیا صعود نکرده است.

XS
SM
MD
LG