لینک های دسترسی

Breaking News

حادثۀ ترافیکی در هند ۲۲ کشته برجا گذاشت


عکس آرشیف
عکس آرشیف

کم از کم ۲۲ نفر پس از آن کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند که یک بس حامل زایران هندی در یک ساحۀ کوهستانی شمال هند از جاده منحرف و به یک دره سقوط کرد.

پولیس هند گفته است که این حادثه روز یکشنبه پنجم جون (۱۵ جوزا) در یک ساحۀ دورافتادۀ ایالت اتراکهند به وقوع پیوسته است. به گفتۀ مقام‌ها این بس، به شمول راننده، حامل ۳۰ نفر بود.

ارپن یادووانشی، یک مقام پولیس اتراکهند به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت که زخمی‌ شدگان این رویداد که وضعیت اکثر آنان وخیم است، به شفاخانه منتقل شده اند و احتمال دارد شمار تلفات افزایش یابد.

به گفتۀ یادووانشی، امدادرسانان هنوز هم در جستجوی یکی از مسافران اند که ناپدید بوده و هیچ اثری از وی پیدا نشده است.

امیت شاه، وزیر داخلۀ هند این رویداد را "بسیار غم‌انگیز" خوانده و گفته است که با مقام‌های محلی در تماس بوده و از عملیات امدادرسانی در ساحه مطلع است.

ایالت اتراکهند هند شماری از اماکن مذهبی هندوها را در خود دارد و همه ساله میلیون‌ها زایر هندی به این ایالت سفر می‌کنند.

با اینحال، جاده‌های اتراکهند که به درستی از آن مراقبت نمی‌شود به عنوان خطرناک‌ترین و مرگبار‌ترین شبکۀ ترانزیتی در سلسله‌ کوه‌های همالیا شهرت دارد.

آمار رسمی حکومت هند نشان می‌دهد که همه ساله حدود ۱۵۰ هزار نفر در آن کشور در اثر حادثات ترافیکی جان می‌بازند.

وضعیت خراب جاده‌ها، کهنه و فرسوده بودن وسایط مسافربری و رعایت نشدن مقررات ترافیکی از سوی رانندگان و مسافران، به شمول نبستن کمربند ایمنی، از عوامل عمدۀ میزان بلند حوادث ترافیکی و تلفات ناشی از آن در هند خوانده شده است.

XS
SM
MD
LG