لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله باری در اسراییل دست کم پنج کشته برجا گذاشت


پولیس اسراییل در حال تامین امنیت منطقهٔ بنی براک،‌ جاییکه مهاجم مسلح دست کم پنج نفر را با ضرب مرمی کشت
پولیس اسراییل در حال تامین امنیت منطقهٔ بنی براک،‌ جاییکه مهاجم مسلح دست کم پنج نفر را با ضرب مرمی کشت

در اثر گلوله باری روز سه شنبه ۲۹ مارچ (نهم حمل) در شهرک بنی براک، یکی از قریه های تل ابیب اسراییل، دست کم پنج نفر کشته شدند.

این سومین حملهٔ مرگبار در روز های اخیر است که در اسراییل به وقوع پیوسته است. از سال ۲۰۱۷ میلادی به اینسو این مرگبار‌ترین حمله در اسراییل به شمار می رود.

دو روز پیش، دو افسر پولیس در منطقهٔ خضیرهٔ اسراییل کشته شدند. پولیس اسراییل روز سه شنبه ۲۲ مارچ (دوم حمل) گفت که یک مهاجم عرب مسلح با چاقو دست کم چهار نفر—سه زن و یک مرد— را در جنوب این کشور کشت.

گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت هر دو حمله مرگبار را بر عهده گرفت. خبرگزاری اسوشیتید پرس گزارش داده است که حملات داعش به ندرت در اسراییل رخ می‌دهد.

پولیس اسراییل گفته است که حملات اخیر در دو منطقه صورت گرفته و این حملات توسط افراد مسلح سوار بر موترسایکل انجام شده است.

خبرگزاری رویترز به استناد رسانه های اسراییل گزارش داده است که فرد مسلح نخست به سمت برنده‌های یک اپارتمان در منطقهٔ ارتودوکس نشین گلوله باری کرد و سپس به سمت عابران گلوله باری کرد. فرد مهاجم نیز به ضرب مرمی کشته شد.

فقط چند ساعت قبل از گلوله باری مرگبار روز سه شنبه،‌ نفتالی بنیت، صدراعظم اسراییل، حملات اخیر را ''وضعیت جدید'' خواند و خواهان اقدامات بیشتر امنیتی شد.

این حمله در حالی صورت گرفته است که وزیران خارجهٔ چهار کشور عربی و ایالات متحده در اسراییل مصروف بحث در مورد اوضاع در منطقه اند.

در هفته‌های اخیر، فلسطینی‌ها چندین حمله با چاقو را در شرق بیت المقدس و مناطق اشغالی کرانهٔ غربی انجام داده اند و شماری از مهاجمان مظنون توسط قوای امنیتی اسراییل کشته شدند.

اسراییل در وسط جنگ ۱۹۶۷ میلادی، کرانهٔ غربی را اشغال کرد و از آن به بعد ده‌ها شهرک یهودی نشین را در آنجا اعمار کرد. در حال حاضر، نزدیک به ۵۰۰ هزار یهودی در این منطقه مسکن گزین شده اند.

فلسطینی‌ها تلاش می‌کنند تا کرانهٔ غربی را بخشی از دولت آینده خود بسازند و اعمار شهرک‌های یهودی نشین را مانع عمدهٔ حل منازعه میان اسراییل و فلسطین تلقی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG