لینک های دسترسی

Breaking News

نور: اختلافات با ارگ پایان یافت


Atta Noor Balkh

عطامحمد نور، والی برکنارشدۀ بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت، می‌گوید که اختلافات میان ارگ و جمعیت روی کرسی ولایت بلخ پایان یافته و دو جانب به توافق دست یافته اند.

آقای نور، که روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از روز نوروز در شهر مزارشریف صحبت می‌کرد، گفت که جزئیات این توافق به زودی با مردم شریک خواهد شد.

او گفت "پس از مشکل به وجود آمده میان جمعیت اسلامی و حکومت وحدت ملی تلاش‌هایی در جهت حل این معضل شکل گرفت...چندین دور مذاکرات نفس‌گیر میان هر دو طرف سپری و روی خواست‌هایی جمعیت اسلامی و متحدین آن بحث صورت گرفت، در اکثر موارد آن توافق به عمل آمده است."

آقای نور، در مورد توافقاتی که میان ارگ و جمعیت صورت گرفته است، جزئیات بیشتر نداد اما افزود که از نتایج این مذاکرات استقبال می‌کند.

والی پیشین بلخ، گفت که پس از عملی‌شدن توافق صورت‌ گرفته برای انتخابات آینده آمادگی خواهد گرفت.

حدود سه ماه پیش ریاست جمهوری افغانستان عطامحمدنور را از سمت ولایت بلخ برکنار کرد، اما آقای نور ادعا می ورزید که ارگ صلاحیت برکناری وی را ندارد.

آقای نور در مراسم نوروز در شهرمزار همچنان برای حل معضل جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، از رئیس جمهور غنی سپاسگزاری کرد. دوستم حدود یک سال پیش پس از آن به شهر انقره ترکیه رفت که از سوی احمد ایشچی، والی پیشین ولایت جوزجان به لت و کوب و آزار و اذیت جنسی متهم شد.

XS
SM
MD
LG