لینک های دسترسی

Breaking News

افغان ها از رفتن غیر قانونی به آسترالیا هشدار یافتند


وزارت خارجه افغانستان با نشر اعلامیۀ از پالیسی های جدید دولت آسترالیا خبر داده از افغانها خواسته است تا از رفتن غیر قانونی به آسترالیا جداً خودداری کنند.

آسترالیا و پاپوا گینی توافقی را پیرامون جلوگیری از مهاجرت های غیر قانونی و قاچاق انسانی، توافقنامه را به امضا رسانیده است.

بر اساس این توافق نامه، پس از این آسترالیا آنعده مهاجرینی را که با استفاده از کشتی بطور غیر قانونی و به کمک قاچاقبران وارد قلمرو آن کشور میشوند، به کشور پاپوا گینی میفرستد.

حکومت آسترالیا قبل از انتخاباتی که در اوآخر سال روان برگزار می گردد ، یک سلسله تبلیغات رادیویی و تلویزیونی را برای پذیرش برنامۀ جنجال برانگیز پناهندگی خود از سوی رای دهندگان، به راه انداخته است.

به اساس طرح جدید، از حالا به بعد "ورود غیر قانونی"پناهجویان که از طریق بحر صورت می گیرد، دیگر چانس اقامت در استرالیا را به صفت پناهنده نخواهد داشت. در عوض در صورتیکه تقاضای پناهندگی آنان پذیرفته شود، در نزدیکی "پاپوا گینی جدید" انتقال داده شده و اجازه خواهند داشت تا در آنجا زندگی کنند.

مهاجرت، بحث انتخاباتی

این برنامه پس از مذاکرات روز جمعه میان کیفن راد، صدراعظم آسترالیا و پیتر اونیل، همتای پاپوا گینی وی طرح گردیده است. پناهجویانی که توسط کشتی ها به استرالیا می رسند، اکنون به پاپوا گینی جدید فرستاده شده و حتی در صورتیکه تقاضای پناهندگی آنان پذیرفته شود، دوباره در استرالیا اقامت نخواهند کرد.

پالیسی سختگیرانۀ جدید در زمانی طرح گردیده است که انتخابات عمومی در آسترالیا در اوآخر سال روان برگزار گردیده و انتظار برده می شود که مش مهاجرت در مورد پناهجویان یک مضوع عمدۀ سیاسی در جریان انتخابات باشد.

در ماه های اخیر ورود شمار کشتی های غیر قانونی که به آبهای شمال آسترالیا، به سرعت افزایش یافته است. از ماه جنوری به اینسو، بیش از ۱۵هزار پناهجو از ایران، سریلانکا و افغانستان به استرالیا وارد شده اند.

آسترالیا به اساس مکلفیت های بین المللی مجبور است تا سالانه به 13 هزار نفر ویزای پناهندگی بدهد.
XS
SM
MD
LG