لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد تداوم کمک‌های آسترالیا در مبارزه علیه دولت اسلامی


رهبران عراق و آسترالیا در جریان یک نشست خبری مشترک در بغداد

صدر اعظم آسترالیا با حکومت عراق تعهد کرد که در جنگ علیه تندروان گروه دولت اسلامی، آن کشور را کمک میکند.

تونی ابوت این تعهد را روز گذشته در جریان یک سفر از پیش اعلام ناشده در بغداد سپرد.

حکومت آسترالیا از قبل در عملیات هوایی به رهبری ایالات متحده پیوسته است که مواضع گروه دولت اسلامی را در شمال عراق، هدف قرار میدهد. این کشور همچنان تعهد کرده است که ۲۰۰ منسوب نیروی ویژۀ آن کشور را به عراق میفرستد تا منحیث مشاورین نظامی، اردوی عراق را کمک کنند.

تونی ابوت، به حیدر العبادی، همتای عراقی اش تعهد کرد که کانبیرا هر آنچه در توان دارد برای شکست تندروان انجام خواهد داد.

گروه دولت اسلامی بخش های زیادی از عراق و سوریه را تصرف کرده است.

به گفتۀ آقای ابوت "مردم عراق به شکل متداوم مورد استبداد قرار گرفته اند و عراق کشوریست که دشواری های زیادی را متحمل شده است. نخست، مظالم تحت رژیم صدام حسین، سپس هرج و مرج و اغفالی که باعث تهاجم به رهبری ایالات متحده شد."

'عصر تأریک' تأریخ عراق

رهبر آسترالیا در مورد ظهور گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه افزود "و در همین تازگی ها، آشوب و عصر تاریک که در نتیجۀ فرقۀ مرگ داعش شمال عراق را در برگرفته است."

صدر اعظم آسترالیا گفت که تلاش های برای شکست تندروان گروه دولت اسلامی، تنها جنگ عراق نه بلکه نبرد جهانی است. این رهبر آسترالیایی افزود که تندروان سنی مذهب در مقابل جهان، اعلام جنگ کرده اند.

آقای ابوت در جریان این سفرش با فواد معصوم، رئیس جمهور عراق نیز ملاقات کرده و گزارش در مورد وضعیت در آن کشور را از قوماندانان نظامی آسترالیایی و امریکایی دریافت کرد. او همچنان با نیروهای آسترالیایی در عراق دیدار کرد.

آسترالیا، چهار میلیون دالر دیگر را در بخش کمک های بشردوستانه با صدها هزار عراقی تعهد کرد که در اثر حملات دهشت افگنان خانه ها و فصل هایشان ویران شده و بیجا شده اند.

حمایت آسترالیا از مبارزۀ به رهبری ایالات متحده علیه تندروان دولت اسلامی برمیگردد به ائتلاف نظامی دیرینۀ که از اوایل سالهای ۱۹۵۰ آغاز شده بود.

در ماه های اخیر، کانبیرا، در تلاش برای جلوگیری از پیوستن جوانان آسترالیایی با تندروان در عراق وسوریه، قوانین جدید ضد دهشت افگنی را تصویب کرد. سال گذشته، آسترالیا به دلیل نگرانی ها از افزایش افراطگرایی داخلی، سطح تهدید دهشت داخلی را بلند برد.

منتقدین دخیل بودن اردوی آسترالیا در عراق تاکید دارند که رهبران آن کشور با این اقدام، آسترالیا را بیشتر در معرض هدف دهشت افگنان قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG