لینک های دسترسی

Breaking News

نتایج انتخابات اتریش و تأثیر آن بر وضعیت مهاجرین


قرار است سباستین کورز، رهبر حزب مردم اتریش، که یک حزب راستگرای محافظه کار میباشد، منحیث جوان ترین رهبر یک کشور در جهان تبارز کند.

کورز، که ۳۱ سال عمر دارد، در مقایسه با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی و ایمانویل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز جوانتر میباشد.

انتظار میرود حزب او، که سیاست مخالف مهاجرین داشته و بر نگرانی های ناشی از دین اسلام تأکید میکند، با حزب آزادی که آنهم یک حزب راستگرای افراطی و مخالف پذیرش مهاجرین است، برای تشکیل حکومت ائتلاف کند. سباستین کورز پس از اعلام پیروزی در انتخابات اتریش، در ویانا گفت که او برای ایجاد یک فرهنگ نو و آوردن تغییری در جهت مثبت، تلاش خواهد کرد.

کسانی که به این دو حزب رأی دادند، اکثراً از بابت ورود سیل آسای مهاجرین طی چند سال اخیر از شرق میانه، افریقا، و آسیا به تشویش بوده و میخواهند جلو ورود این مهاجرین گرفته شود.

اتریش، کشور کوچکی با کمتر از ۹ میلیون نفوس در قلب اروپا است و معبر عمده برای آنعده مهاجرینی شمرده شده که خواسته اند به گونۀ غیرقانونی از راه هنگری خود را به اروپای غربی برسانند. از سال ۲۰۱۵ تا حال، اتریش ۹۰۰۰۰ پناهجو را خود پذیرفته و صد ها هزار پناهجوی دیگر، با عبور از اتریش به آلمان یا کشور دیگر اروپایی رفته اند.

افغانها نیز بخش عمدۀ مهاجرینی را تشکیل میدهد که در اتریش درخواست پناهندگی داده اند. سید حسین هاشمی، فعال حقوق مهاجرین در اتریش، طی مصاحبه اش با تلویزیون آشنا صدای امریکا گفت محافظه کاران در مبارزات انتخاباتی شان وعده داده بودند که اگر به قدرت برسند، قوانین مهاجرت را شکل سختگیرانه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG