لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان به جام جهانی ۲۰ اووره کرکت ۲۰۲۲ راه یافت 


تیم ملی کرکت افغانستان با در نظر داشت درجه بندی کنونی شورای بین المللی کرکت، در میان هشت تیمی است که به گونهٔ مستقیم در مرحلهٔ ۱۲ تیم برتر جام جهانی بازی‌های ۲۰ اووره کرکت سال ۲۰۲۲ آسترالیا رقابت می‌کنند.

از میان ۱۲ تیم برتر رقابت‌های کنونی،‌ هشت تیم آن مستقیماً به جام جهانی سال ۲۰۲۲ راه می‌یابد.

این هشت تیم، افغانستان، آسترالیا، انگلند، هند،‌ پاکستان، نیوزیلند، افریقای جنوبی و بنگله دیش است.

تیم‌هایی که به گونهٔ مستقیم به مرحلهٔ ۱۲ بهترین راه میابند، قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی کنونی و در کنار شش بهترین تیم، به حساب درجه‌ بندی شورای بین المللی کرکت تا تاریخ ۱۵ نومبر، قرار می‌گیرند.

به این حساب، تیم‌هایی که این جایگاه‌ها را پر خواهند کرد، پس از شکست وست اندیز در مقابل آسترالیا واضح شد؛ به این معنی که وست اندیز در جایگاه دهم قرار گرفت و بنگله‌دیش به جایگاه هشتم صعود کرد.

انگلند، پاکستان، هند، نیوزیلند، افریقای جنوبی و آسترالیا، شش تیمی اند که در فهرست درجه بندی شورای بین المللی کرکت، جایگاه خود را مشخص ساخته اند.

افغانستان فعلاً در دریف هفتم قرار دارد و صرف نظر از نتایج رقابت‌های آینده، به جایگاه هشتم یا پایین‌تر از آن سقوط نمی‌کند.

افغانستان در جام جهانی کنونی نیز به گونهٔ مستقیم راه یافته است.

وست اندیز و سریلانکا در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ باید یک بار دیگر در کنار نامیبیا و سکاتلند در دور نخست این تورنمنت رقابت کنند تا به ۱۲ تیم برتر راه بیابند.

XS
SM
MD
LG