لینک های دسترسی

Breaking News

نبود زندان و مشکلات زندانیان در ولایت بدخشان


زندان مرکزی ولایت بدخشان
زندان مرکزی ولایت بدخشان
با داخل شدن به محوطه زندان مرکزی ولایت بدخشان که در همسایگی ساختمان ولایت قرار دارد، موجودیت خیمه ها توجه هر تازه وارد را به خود جلب می کند. در زیر این خیمه ها شماری از زندانیان در قید به سر می برند.

عبدالستار یکی از زندانیان از مشکل نبود جای مناسب شاکی بوده می گوید که تراکم زندانیان در خیمه ها این مشکل را پیچیده تر می سازد. او می گوید که زندانیان در هوای گرم، زیر خیمه ها و در داخل کانتینر ها به سر می برند و مسوولین نیز از این مشکل با خبر اند.

عبدالحمید یکی دیگر از زندانیان می گوید که خیمه ها در تابستان گرم و در زمستان سرد است و از اینکه شمار زندانیان زیاد است، فضای تنگ زندان برای آنان تنگتر شده است.

قاری ظهیر یکی از زندانیانی است که برخورد نادرست موظفین و اقرار به جبر از زندانیان را به عنوان پارۀ دیگر از مشکلات زندان یاد آوری می کند. او می گوید که مسوولین ارگان های عدلی و قضایی در حق شماری از زندانیان بی عدالتی روا داشته اند.

دولت محمد عطایی، مدیر زندان مرکزی ولایت بدخشان با پذیرش مشکل نبود جای در زندان می گوید که قرار است زندان مرکزی ولایت بدخشان در ساحه 20 جریب زمین به شکل معیاری ساخته شود. عطایی می افزاید که تمام کار های تخنیکی و بودجوی این پروژه تکمیل و منظور شده است که با ساختمان زندان جدید تمام مشکل محبوسین مرفوع خواهد شد.

در زندان مرکزی ولایت بدخشان 250 نفر زندانی است که حدود ده نفر آن را زنان تشکیل می دهند.

نبود زندان های مناسب یکی از مشکلاتی است که نه تنها ولایت بدخشان بلکه اکثر ولایات افغانستان با آن روبرو است.
XS
SM
MD
LG