لینک های دسترسی

Breaking News

والی بامیان در مورد شرکت زنان در انتخابات و وضع امنیت در بامیان


والی بامیان در مورد شرکت زنان در انتخابات و وضع امنیت در بامیان

حبیبه سرابی والی بامیان در یک کنفرانس مطبوعاتی از مشارکت وسیع مردم بخصوص زنان در ولایت بامیان ابراز خوشحالی نموده گفت، از نظر امنیتی هیچگونه مشکلی وجود نداشت و نیرو های امنیتی بسیار به شکل خوب تامین امنیت کرده بودند.

اما حسن یک تن از باشندگان منطقه نیطاق ولسوالی یکه ولنگ میگوید که به دلیل کم بودن برگه های رای، صد ها تن از باشندگان این منطقه نتوانستند به کاندیدای مورد نظر خود رای داده بخصوص زنان بسیار مایوس شده اند.

والی بامیان هم تمام شدن زود هنگام اوراق رای دهی در ۱۵ مرکز را تایید کرده و گفت، تعداد زیادی نتوانسته اند از حق رای خود استفاده کنند.

مسئولین کمیسیون مستقل انتخابات هم کمبود اوراق رای در تعدادی از مراکز را تایید کرده میگویند، برای جبران آن افراد باقی مانده به سایت های همجوار رهنمایی شده اند.

از سوی دیگر مشکلی که در ساعات اولیه برگزاری انتخابات در بامیان معلوم شد آن بود که در یک سایت انتخاباتی در ولسوالی پنجو بجای اوراق رای بامیان، اوراق رای ولایت بادغیس انتقال داده شده بود و در یک سایت دیگر مواد انتخاباتی نرسیده بود.

اما والی بامیان گفت با کمک نیروی هوایی اردوی ملی، با هفت ساعت تاخیر این مشکل در هر دو سایت حل شده و برای آنکه مردم بتوانند رای بدهند مدت رای دهی در هردو سایت دو ساعت تمدید شد.

به گفته قربان علی ارزگانی والی دایکندی انتخابات پارلمانی در آن ولایت هم بدون کدام حادثه ناگوار پایان یافته است.

اما والی دایکندی هم از کمبودن ارواق رای دهی اظهار تاسف نموده میگوید کسانیکه ساعت ها کارت بدست منتظر مانده بودند بدلیل تمام شدن اوراق رای دهی نتوانستند به کاندیدای مورد نظرشان رای دهند.

والی دایکندی میگوید این انتخابات در آن ولسوالی استثنایی و مشارکت زنان در آن بی سابقه بوده است.

ولایات بامیان و دایکندی هرکدام چهار وکیل در ولسی جرگه سهمیه دارند که دوتن ازآنا باید زن باشند

XS
SM
MD
LG