لینک های دسترسی

Breaking News

سومین دور تور بایسکل‌رانی بامیان برگزار شد


سومین دور تور بایسکل‌رانی بامیان با حضور بیش از ۴۰ ورزشکار دو ولایت افغانستان، در بامیان برگزار شد.

این تور بایسکل رانی، همه ساله به منظور معرفی جاذبه‌های سیاحتی بامیان و رشد ورزش بایسکل رانی با حضور ورزشکاران ولایات مختلف کشور در بامیان برگزار می‌شود.

در مسابقۀ رکاب‌زنی کوهستانی امروز در بامیان، ۱۲ تن از دختران بایسکل‌ران نزدیک به ۴۰ کیلومتر را رکاب زدند که به ترتیب طاهره شایگان، زهرا بختیاری صدیقه صدیقی، مقام‌های نخست تا سوم را از آن خود کردند.

در رقابت جداگانۀ که ۳۰ ورزشکار پسر از ولایات کابل و بامیان اشتراک داشتند که با طی کردن ۶۰ کیلومتر، به ترتیب، روح‌الله نظری از کابل، اکبرفیضی و مهمدی محمدی از بامیان برندۀ این مسابقه اعلام شدند.

ذکیه محمدی، نماینده فدراسیون بایسکل رانی کشور در بامیان دراین باره می‌گوید:" پس از دو سال تأخیر موفق شدیم که مسابقۀ بایسکل رانی "تور د بامیان" را برگزار کنیم که در دو تیم دختران وپسران برگزار شد".

برگزار کنندگان این مسابقه، هدف از راه اندازی این رقابت را معرفی مناظر طبیعی وفرهنگی بامیان برای سیاحان و رشد ورزش بایسکل‌رانی یاد می‌کنند.

روح‌الله نظری، عضو تیم ملی بایسکل‌رانی افغانستان و یکی از اشتراک کنندگان کابل دراین مسابقه گفت:" دراین رقابت مقام اول را به دست آوردم که به نمایندگی از کلپ ورزشی شیران هندوکش از کابل اشتراک کرده بودم و از جوانان می‌خواهم که در عرصه‌های مختلفی زندگی تلاش نمایند".

بامیان از ولایات امن کشور است که همه ساله، مسابقات مختلف ورزشی و جشنواره‌های فرهنگی و هنری به منظور رشد صنعت سیاحت ازسوی ادارۀ محلی این ولایت و دیگر نهادها برگزار می‌شود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG