لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی کار سرک بامیان – دره صوف را افتتاح کرد


رئیس جمهور صبح امروز به بامیان رفت

محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز در سفرش به ولایت بامیان، هنگام افتتاح سرک بامیان – دره صوف گفت که حکومت وی، مجری انکشاف متوازن در سراسر افغانستان خواهد بود.

رئیس جمهور افغانستان امروز در رأس هیأتی به بامیان رفت و آغاز کار سرک بامیان – دره صوف را افتتاح کرد.

رییس جمهور غنی در مراسم افتتاح این سرک گفت که هدف حکومت وحدت ملی انکشاف متوازن در سطح افغانستان است.

آقای غنی گفت "این پروژه ملی برای تمام مردم افغانستان است و تمام مردم کشور باید همانند شادمانی زمان افتتاح بند سلما خوشحال باشند".

این سرک به دهلیز شمال به جنوب معروف است که کار بخش دوم آن امروز آغاز گردید. سرک دهلیز شمال به جنوب، به طول 178 کیلو متر از ولایت بامیان تا ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان با هزینه بیش از ۲۰۴ میلیون دالر امریکایی ساخته می‌شود.

هزینه ساخت این سرک را بانک انکشافی آسیایی می‌پردازد.

رئیس جمهور به باشندگان بامیان وعده داد که به زودی کار برق‌رسانی این ولایت آغاز می‌شود و بامیان روشن خواهد شد.

باشندگان بامیان با اظهار خرسندی می‌گویند که با تکمیل کار ساخت این سرک وضعیت اقتصادی مردم ولایات سمنگان و بامیان تغییر خواهند کرد.

وزارت فواید عامه افغانستان می‌گوید که در سال جاری خورشیدی کار مطالعه و امکان سنجی ۵۵۰ کیلومتر سرک، شاهراه دهلیز غرب به شرق تا ولایت کندهار به پایان می‌رسد.

کار ساخت این سرک توسط شرکت دولتی چینی به مدت یک‌ونیم سال تکمیل خواهد شد.

قرار است که رئیس جمهور در این سفر از بند ملی بند امیر نیز دیدن کند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG