لینک های دسترسی

Breaking News

والی بامیان: عضو پیشین ولسی جرگه به طالبان پیوسته؛ شهیدانی: نپیوسته‌ام


سید انور رحمتی و عبدالرحمان شیدانی

والی بامیان می‌گوید که بر اساس گزارش‌های کشفی و استخباراتی این ولایت، عبدالرحمان شیدانی، نمایندۀ پیشین مردم بامیان در ولسی جرگۀ افغانستان به گروه طالبان پیوسته است.

ادارۀ محلی بامیان به تازگی طی مکتوبی این موضوع را با ادارۀ مستقل ارگان‌های محل افغانستان نیز شریک ساخته است.

دراین مکتوب آمده است "قرار معلومات اولیه محترم عبدالرحمان شهیدانی، وکیل اسبق ولسی جرگه به گروه طالبان پیوسته و به قطر سفر نموده است، اما در زمینه ارگان‌های امنیتی موضوع را بررسی نموده به اسرع وقت اطمینان دهند".

سید انور رحمتی، والی بامیان در باره این مکتوب به صدای امریکا گفت:"این حقیقت دارد، اما یک معلومات اولیه است و در آن‌جا گفته شده و نهادهای امنیتی وظیفه پیدا کرده که این موضوع را پیگیری کنند".

اما عبدالرحمان شهیدانی، نمایندۀ پیشین مردم بامیان در ولسی جرگه با رد این گفته‌ها می‌گوید که وی در حال حاضر در امارات متحدۀ عرب به سر می‌برد و بنا به دعوت یکی از دوستانش به دوبی سفر کرده است.

آقای شهیدانی افزود:" من با این‌که رد می‌کنم به دسیسه گران و توطیه گران می‌گویم که از این چاه آب کشیده نمی‌توانید. من شهیدانی تمام ایام زندگی‌ام به مردم بامیان معلوم بوده و معلوم است کی طالب بوده و کی طالب می‌شود."

آقای شهیدانی همچنان گفت که قرار است به زودی به افغانستان سفر کند.

عبدالرحمان شهیدانی در دور قبلی ولسی جرگۀ افغانستان نمایندۀ مردم این ولایت بود. آقای شهیدانی در انتخابات گذشتۀ ولسی جرگۀ به دلیل برگشت دادن طیارۀ مسافربری "کام‌ایر" از بامیان، از نامزدی‌اش سلب صلاحیت شد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG