لینک های دسترسی

Breaking News

کنسرت موسیقی جشنواره فرهنگی و هنری در بامیان لغو شد


در دهمین جشنوارۀ دو روزۀ فرهنگی و هنری راه ابریشم در بامیان، نمایشگاه بزرگی از تولیدات محلی وزراعتی دایکندی و بامیان برگزار شد.

برگزار کنندگان این برنامه می‌گویند، این جشنواره به منظور رشد صنعت سیاحت و بازاریابی برای محصولات محلی بامیان ودایکندی برگزار شده است.

در این نمایشگاه، بانوان تجارت پیشۀ بامیان ودایکندی، تولیدات صنایع دستی شان را در کنار سایر محصولات زراعتی برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشتند.

شماری از ناشران در کابل، هزاران جلد کتاب را برای بازدید کنندگان این جشنواره به نمایش گذاشتند که مورد استقبال گرم اشتراک کنندگان، قرار گرفت.

برگزاری سومین مسابقۀ تور بایسکل‌رانی بامیان با حضور بیش از ۴۰ ورزشکار دختر و پسر از ولایات کابل و بامیان از دیگر بخش‌های این جشنواره بود.

در جشنوارۀ راه ابریشم امسال، نخستین سمینار انکشافی بامیان ودایکندی نیزبا حضور نمایندگان نزدیک به ده سفارت‌خانه و نهادهای تمویل کننده دولت افغانستان، برگزار شد.

محمدطاهر زهیر، والی بامیان می‌گوید که برگزاری این جشنواره‌ها برای رشد توریزم در بامیان موثر بوده ودر صورت بهبود امنیت، کشورهای مختلف دراین بخش، سرمایه گذاری خواهند کرد.

این جشنواره به همکاری مالی سفارت چین در کابل و بنیاد انکشافی آغاخان در بامیان بر گزار شده بود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG