لینک های دسترسی

Breaking News

جام جهانی کرکت به بامیان انتقال داده شد


جام جهانی کرکت صبح روز پنجشنبه (۶ جدی) به بامیان آورده شد و از سوی هزاران ورزشکار، مقام‎های محلی و باشندگان این ولایت مورد استقبال قرار گرفت.

کرکت بورد افغانستان، هدف از انتقال این جام را به بامیان، تشویق مردم به ورزش به ویژه به ورزش کرکت عنوان کرده است.

مقام‌های کرکت بورد افغانستان گفته اند که تا سه روز دیگر این جام در افغانستان باقی خواهد ماند و پس از بامیان به هرات و کندهار نیز برده می‌شود.

عزیزالله فضلی، رئیس عمومی کرکت بورد افغانستان، در مراسم استقبال از این جام و اعضای تیم ملی کرکت گفت که یک میدان معیاری بین‌المللی کرکت به منظور رشد این ورزش در بامیان ساخته خواهد شد.

آقای فضلی از ورزشکاران وجوانان ولایت بامیان دعوت کرد که به این ورزش رو آورده و شامل تیم ملی کریکت افغانستان شوند.

آقای فصلی افزود:" یک میدان معیاری و بین‌المللی کرکت در بامیان می‌سازیم تا جوانان و ورزشکاران بتوانند به این رشتۀ ورزشی رو آورند".

در تمام جهان ۱۰۷ کشور عضویت شورای جهانی کرکت را دارند که از این میان ۱۰ کشور به شمول افغانستان عضویت جام جهانی ۲۰۱۹ را دارند.

محمد طاهر زهیر، والی بامیان از کرکت بورد افغانستان خواست تا در این ولایت یک میدان بین‌المللی کریکت برای رشد این ورزش ساخته شود.

آقای زهیر گفت "آوردن جام جهانی به افغانستان و بامیان سبب جشن ملی شده است و تیم ملی کرکت از آن مردم افغانستان و بامیان است".

قرار است پس از چاشت روز، تیم ملی کرکت، جام جهانی کرکت را با شماری از هواداران این ورزش، در ساحه میراث‌های جهانی یونسکو در مقابل بودا، به نمایش بگذارند.

به تاریخ ۲۹ دسامبر جام جهانی کرکت به امارات متحده عربی برده می‌شود.

شورای بین المللی کرکت، تصمیم گرفته است تا جام جهانی ۲۰۱۹ کرکت را به کشورهای گوناگون جهان به دلیل تشویق مردم به بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۹ میلادی انتقال دهد.

در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ کرکت به شمول افغانستان، ۱۰ کشوری که در شورای جهانی کرکت عضویت دارند، اشتراک خواهند کرد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG