لینک های دسترسی

Breaking News

آتشسوزی در بنگله دیش جان ۸۱ نفر را گرفت


کم از کم ۸۱ نفر در اثر آتش سوزی در ساحۀ چوک بازار شهر داکه، مرکز بنگله دیش جان باخته اند.

مقام‌ها در بنگله دیش گفته اند که کم از کم ۵۰ نفر دیگر در این رویداد زخمی شده اند که سوختگی برخی از آنان شدید گزارش شده است.

علی احمد، رئیس ادارۀ اطفائیۀ بنگله دیش گفت که آتشسوزی ناوقت شام چهارشنبه (۲۰ فبروری) در یک ساختمان آغاز شد و به گفتۀ وی به سرعت ساختمان‌های همجوار را در کام خود فرو برد.

تلویزیون‌های محلی بنگله دیش از قول شاهدان عینی گزارش دادند که آتش سوزی در اثر انفجار بالون گاز در ساختمانی آغاز شد که در آن ده‌ها بالون گاز انبار شده بود.

شاهدان گفته اند که اکثر قربانیان، رهگذران، دکانداران و مشتریان رستوران‌های اطراف ساختمانی بودند که در آن هر چند ثانیه بعد بالون‌های گاز یکی پیهم منفجر می‌شد.

رئیس ادارۀ اطفائیۀ بنگله دیش گفت که کارمندان آن اداره توانستند پس از حدود ۱۵ ساعت تلاش، آتش را مهار کنند.

مقام‌های بنگله دیشی گفته اند که گسترش فوری آتش سبب شد که شمار زیاد ساکنان آن محله در درون ساختمان‌ها گیر بمانند، از اینرو احتمال دارد که رقم تلفات بیشتر از آنچه باشد که گزارش شده است.

اکثر ساختمان‌های ساحۀ چوک بازار که ۴۰۰ سال قدمت دارد، برای مقاصد رهایشی و نیز به عنوان انبار کالاهای تجارتی کار گرفته می‌شود.

پس از آتشسوزی مرگبار ۲۰۱۰ در چوک بازار که سبب کشته شدن ۱۲۳ نفر شد، حکومت بنگله دیش هشدار داده بود که این محله در معرض تهدید جدی آتشسوزی قرار دارد.

در سال ۲۰۱۲ آتشسوزی در یک کارخانۀ نساجی در حومۀ شهر داکه سبب کشته شدن ۱۱۲ نفر شد. شش ماه پس از آن رویداد، فروریختن یک ساختمان در داکه که کارخانۀ نساجی بود، سبب کشته شدن ۱۱۰۰ نفر شد.

XS
SM
MD
LG