لینک های دسترسی

Breaking News

چندین رییس جمهور قبلی امریکا در مراسم جنازه باربارا بوش شرکت کردند


باربارا بوش، بانوی نخست پیشین ایالات متحدۀ امریکا که شام سه شنبه، ۱۷ اپریل به عمر ۹۲ سالگی در گذشت، قرار است امروز شنبه، ۲۱ اپریل، در شهر هیوستن تکزاس به خاک سپرده شد.

حدود ۱۵۰۰ نفر در مراسم جنازۀ خانم بوش، شرکت کرد. بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و همسرش میشل اوباما، بیل کلنتن، رئیس جمهور پیشین امریکا و همسرش، هیلری کلنتن، در مراسم خاکسپاری خانم بوش، نیز شرکت کردند.

به نمایندگی از دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، همسرش، میلانیا ترمپ، در مراسم جنازه خانم بوش شرکت کرد.

میلانیا ترمپ
میلانیا ترمپ

باربارا بوش، همسر جورج هربرت بوش ۴۱ مین رئیس جمهوری ایالات متحده و مادرشش فرزند از جمله جورج والکر بوش ۴۳ مین رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا بود.

انتظار می رود در مراسم جنازۀ خانم بوش ۱۵۰۰ نفر به شمول روسای جمهور پیشین امریکا شرکت کند
انتظار می رود در مراسم جنازۀ خانم بوش ۱۵۰۰ نفر به شمول روسای جمهور پیشین امریکا شرکت کند

خانوادۀ بوش گفته است که بانوی نخست پیشین ایالات متحده در سال‌های اخیر به بیماری‌های قلبی و بندش مزمن شش‌ها مبتلا شده بود.

خانم بش در روزهای اخیر به دلیل وخامت وضعیت صحی اش از ادامۀ تداوی در شفاخانه ابا ورزید و ترجیح داده بود در کنار خانواده در آرامش به سر ببرد.

باربارا بش به خاطر مزاج تند و پوست کنده گویی، مشهور بود، طوریکه عروس وی، لورا بوش، همسر، جورج والکر بوش، او را شخصیت "رک و راستگو" خطاب کرده است.

لورا بوش در کتاب خود نوشته است "او [باربارا بوش] هرگز از بیان افکارش اجتناب نمی‌کرد. او تقریباً بر همه دوستانم با بیانات تند تاخته بود."

زندگی باربارا بوش در تصاویر
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

خانم بوش، به عنوان بانوی نخست ایالات متحده –سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ – بر گسترش سواد آموزی تمرکز کرد و بنیادی را به این هدف ایجاد کرد.

او در سال ۲۰۰۳ کتابی را در مورد زندگی اش زیر عنوان "بازتاب‌ها: زندگی پس از قصر سفید" نوشت.

جولی فینک، رئیس بنیاد سواد آموزی باربارا بوش، گفته است که خانم بوش در سه دهۀ گذشته بانوی نخست سواد آموزی بود. او گفت "فکر می کنم که اشتیاق او به این انگیزه، دلیل برجسته شدن وی و قدردانی از او است" که مردم را به حمایت از وی وا می‌دارد.

XS
SM
MD
LG