لینک های دسترسی

Breaking News

هدف نشست دوحه مشروعیت بخشیدن به طالبان نیست - روبین


بارنت روبین، تحلیلگر امور افغانستان
بارنت روبین، تحلیلگر امور افغانستان

بارنت روبین، تحلیلگر امور افغانستان و استاد دانشگاه نیویارک می‌گوید که هدف نشست دوحه مشروعیت بخشیدن به طالبان نبوده ونه کشورهای شرکت کننده در این نشست از مخالفت مسلحانه در برابر طالبان حمایت می‌کنند.

قرار است دومین نشست مشورتی سازمان ملل متحد دربارۀ افغانستان به تاریخ ۱۸ و ۱۹ فبروری در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود. در این نشست نمایندگان ویژۀ شماری از کشورها برای افغانستان، سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان زنان و نهادهای مدنی حضور خواهند شد.

روبین در مصاحبه با صدای امریکا گفت که هدف از این نشست ایجاد اجماع و توافق نظر بین کشورهای است که در افغانستان منافع دارند.

روبین گفت: "این نوع نشست ها هیچ نوع فشاری را بر طالبان برای تغییر سیاست شان در قبال زنان وارد کرده نمی‌تواند به خاطری که در این نشست بیشتر روی نظریات بحث می شود و توصیه ها برای تشکیل یک حکومت فراگیر که دربرگیرنده نمایندگان زنان هم باشد، صورت می گیرد."

به باور این تحلیلگر امور افغانستان، طالبان در آیندهٔ نزدیک نرمشی را در برابر مسایل مربوط به زنان از خود نشان نخواهند داد و جامعه جهانی به روش کنونی داشتن رابطه بطی با طالبان ادامه خواهد داد.

مصاحبهٔ کامل با بارنت روبین را در اینجا تماشا کنید.

گروه

XS
SM
MD
LG