لینک های دسترسی

Breaking News

برازیل از جام جهانی فوتبال روسیه حذف شد


دی بروینی گول دوم بلجیم را در رقابت یک بر هشت در برابر برازیل به ثمر رساند.

تیم ملی فوتبال بلجیم در یک رقابت دیدنی و نفسگیر برازیل، قهرمان پنج مرتبه یی جام جهانی فوتبال را در دور یک بر هشت شکست داد.

این پیروزی نتیجه تلاش و دفاع تماشایی تیبات کورتویس، دروازه بان تیم ملی بلجیم بود که برای تیم فوتبال چلسی نیز بازی می کند.

کورتویس ضربه قوسی نیمار، مهاجم برازیل و تیم بارسلونا را در دقیقه ۹۳ بازی با یک پرش دیدنی به بیرون گول سوق داد - تلاشی که نگذاشت نتیجه ۲-۱ مساوی شود.

تیم برازیل در هر دو نیمه بازی، نهایت تهاجمی عمل کرد و چندین بار در هر دو نیمه میدان، خط دفاع و دروازه بان بلجیم را به آزمون گرفت که برای پیروزی در این رقابت ناکافی بود.

نخستین گول بلجیم در دقیقه ۱۳ بازی پس از آن وارد دروازه شد که ضربه کارنر به دست فرناندو، مدافع تیم برازیل خورد.

گول دوم بلجیم نتیجه یک ضد حمله برق آسا بود که در آن دی بروینی، بازیکن شماره هفت تیم بلجیم در دقیقه ۴۰ بازی با یک ضربه دقیق از بیرون محوطه جزا، دروازه برازیل را باز کرد.

تنها گول برازیل در دقیقه ۷۵ بازی با ضربه سر حساب شده اگوستو، بازیکن شماره هشت برازیل وارد دروازه بلجیم شد.

تیبات کورتویس، در این پیروزی نقش کلیدی را بازی کرد و بدون شک برای بتیم فرانسه که قرار است در دور نیمه نهایی به مصاف تیم بلجیم برود، نیز درد سر خواهد آفرید.

این دومین حضور تیم بلجیم در دور نیمه نهایی جام جهانی فوتبال در تاریخ این کشور می باشد. بلجیمی ها از آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در پنج رقابت ۱۴ گول به ثمر رسانده اند و یکی از مهاجمی ترین و بسته ترین تیم در این جام محسوب می گردند.

مبصرین فوتبال به این باور اند که اگر فرانسه بخواهد به دور نهایی جام جهانی حضور یابد، باید برای عبور از خط دفاعی و مهار مهاجمان تیز پای بلجیم، با یک طرح حمله یی – دفاعی به میدان بروند چون رویارویی با بلجیم برای فرانسه بسا دشوار تر از رقابت با ارژنتاین و یوروگوای خواهد بود.

XS
SM
MD
LG