لینک های دسترسی

Breaking News

مسابقات بایسکل‌رانی کوهستانی جام هندوکش در بامیان آغاز شد


سومین دور مسابقات بایسکل‌رانی کوهستانی زیر نام "جام هندوکش" با حضور ۵۰ ورزشکار دختر و پسر که از چهار ولایت افغانستان اشتراک کرده بودند، در بامیان آغاز شد.

دراین سلسله مسابقات که در مرکز شهر بامیان راه اندازی شده است؛ بایسکل‌رانان ولایات غزنی، کابل، هرات و بامیان طی دو روز با هم رقابت خواهند داد.

برگزار کنندگان این مسابقات می‌گویند که هدف این مسابقات؛ تشویق ورزشکاران و معرفی جاذبه‌های سیاحتی بامیان است.

علی‌شاه فرهنگ، یکی از برگزار کنندگان این مسابقه می‌گوید که هدف از راه اندازی این برنامه، معرفی جلوه‌های سیاحتی بامیان و جلب توجه گردشگران به این ولایت است.

آقای فرهنگ به صدای امریکا گفت: "با توجه به این‌که بامیان یک زمینه مناسب برای ورزش‌ بایسکل‌رانی دارد، هدف ما رشد و رواج بایسکل‌رانی است."

آقای فرهنگ می‌گوید که یکی از اهداف دیگر برگزاری این نوع مسابقات؛ راهیابی ورزشکاران رشتۀ بایسکل‌رانی کوهستانی به مسابقات بین‌المللی است.

در این مسابقه که در دو بخش پسران و دختران راه اندازی ‌می‌شود حدود ۵۰ ورزشکار دختر و پسر اشتراک کرده‌اند.

نسرین سادات، عضو باشگاه ورزشی عقاب می‌گوید: "هدفم از اشتراک در این مسابقه اول شدن بود و مسابقه هم زیاد دشوار نبود".

شماری از ورزشکاران که در روز نخست این مسابقه اشتراک کرده اند، از دولت خواستار تامین صلح در افغانستان اند.

سید بلال، یکی از ورزشکاران شامل در این رقابت گفت: "پیامم به ورزشکاران این است که سخت کوشش کنند تا به یک مقام خوب برسند و از دولت می‌خواهم که برای صلح سرتاسری در کشور تلاش کند."

داوود محمدی، یک‌تن از ورزشکاران با امیدواری به اینکه این نوع مسابقات در آینده هم برگزار شود گفت:" مسابقه در سطح بالا بود در این رقابت از ولایات مختلف و کلپ‌های مختلف بامیان دختران و پسران اشتراک کرده بودند."

سومین دور مسابقات دو روزۀ بایسکل‌رانی کوهستانی از سوی فدراسیون بایسکل‌رانی افغانستان در دامنۀ تپه‌های درۀ اژدر مرکز بامیان برگزار شده است.

برگزار کنندگان این مسابقات می‌گویند که روز جمعه نیز مسابقۀ اصلی میان بیش از ۵۰ اشتراک کنندۀ ولایات هرات، کابل، غزنی و بامیان برگزار می‌شود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG