لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن بستهٔ یک تریلیون دالری بهبود زیربناها را امضا کرد


جو بایدن،رییس جمهور ایالات متحده روز دوشنبه ۱۵ نومبر (۲۴ عقرب) بسته یک تریلیون دالری را که برای بهبود زیربناها در امریکا در نظر گرفته شده است،امضا کرد.

این بودجه که از طرف آقای بایدن پشنهاد شده بود، برای احداث و ترمیم جاده‌ها، پل‌ها، بهبود خدمات ریل، گسترش وعصری سازی سیستم ترانسپورت عامه و تقویت شبکه های انترنیتی صرف خواهد شد.

قانونگذاران مجلس نمایندگان کانگرس امریکا پس از چندین ماه اختلاف سرانجام روز جمعه این بسته را با ۲۲۸ رای موافق و ۲۰۶ رای مخالف تصویب کردند. در مجلس نمایندگان ۱۳ عضو حزب جمهوری خواه این مجلس رای موافق و شش عضو حزب دموکرات‌ رای مخالف دادند.

در مجلس سنای کانگرس امریکا این بسته از طرف تمام ۵۰ عضو دموکرات و ۱۹ عضو جمهوری خواه این مجلس تصویب شد.

آقای بایدن پیش از امضای این قانون گفت: "دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان می‌توانند متحد شوند و نتایج واقعی به دست آورند. امروز، ما در حال انجام آن استیم. امریکا دوباره در حال حرکت است."

قصر سفید پیش بینی کرده است که تطبیق این برنامه‌ها در جریان یک دههٔ آینده همه ساله زمینه‌ حدود دو میلیون شغل را ایجاد خواهد کرد.

باوجود که تصویب این بودجه یک دستاورد بزرگ برای حزب دموکرات و به ویژه رییس جمهور بایدن پنداشته می‌شود، اما کار این حزب پایان نیافته و باید بر یک بودجه پیشنهادی نزدیک به دو تریلیون دالری "مصوونیت اجتماعی" نیز توافق کنند.

این بودجه بیشتر برای ارایه خدمات اجتماعی به شمول رسیدگی به محیط زیست تعلیم و تربیه و توجه به کودکان مصرف خواهد شد.

انتظار می‌رود که مجلس نمایندگان کانگرس امریکا در اواخر این هفته درباره این پیشنهاد رای‌گیری کند و در صورت تصویب، آن را به مجلس سنا بفرستد، جایی که سرنوشت آن نامعلوم است.

هیچ قانونگذار جمهوری خواه کانگرس امریکا از قانون "مصوونیت اجتماعی" حمایت نمی‌کنند و این بدین معنا است که دموکرات ها باید به تنهایی آن را تصویب کنند.

XS
SM
MD
LG