لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن: نامزدی ترمپ در انتخابات برای دموکراسی و آزادی‌ها خطرناک است


پس از گرد‌همایی‌ های حزبی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها در ایالت نیو همشر، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۳ جنوری (سوم دلو) گفت حالا قرار است با دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا، در انتخابات نومبر رقابت کند.

بایدن پس از پیروزی ترمپ در ایالات نیوهمشر گفت که نامزدی ترمپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ دموکراسی و آزادی‌ها را با خطر مواجه می‌کند.

بایدن با نشر اعلامیه‌ای گفت: ''حالا واضح شده است که دونالد ترمپ نامزد جمهوریخواه خواهد بود. و پیام من به کشور این است که خطرات نمی تواند بالاتر از این باشد. دموکراسی ما، آزادی های فردی ما -- از حق انتخاب تا حق رای."

جولی چاویز رودریگز، رییس ستاد انتخاباتی بایدن، نیز گفت که نتایج انتخابات ایالت نیوهمشر تایید می‌کند که ترمپ عملاََ‌ نامزدی حزب جمهوری‌خواه را به خود تضمین کرده است.

رودریگز گفت که ترمپ با ''اجندای افراطی‌'' که قبلاََ سبب شد جمهوریخواهان بازندهٔ انتخابات شوند،‌ حالا به سمت انتخابات نومبر به پیش می‌رود. او گفت: ''با یگانه‌ فردی مواجه است که در رای‌گیری وی را شکست داد: جو بایدن."

همزمان با برگزاری گردهمایی حزبی جمهوریخواهان، دموکرات‌ها نیز روز سه‌شنبه در عین ایالت انتخابات غیر رسمی داشتند. با آنکه نام بایدن در اوراق رای‌دهی موجود نبود و خودش نیز در ایالت نیو همشر حضور نداشت، برندهٔ این انتخابات شد.

این اظهارات رییس جمهور بایدن و رییس ستاد انتخاباتی‌اش چند ساعت پس از آن بیان شد که ترمپ روز سه‌شنبه ۲۳ برندهٔ انتخابات مقدماتی نامزدان جمهوریخواه در ایالت نیوهمشر شد و نیکی هیلی، رقیب هم حزبی خود را شکست داد.

هیلی همچنین گفت که نامزد شدن ترمپ در انتخابات سال روان میلادی به مثابهٔ ''پیروزی بایدن'' است. او گفت: ''آنان [دموکرات‌ها] می‌دانند که ترمپ یگانه جمهوریخواهی است که جو بایدن می‌تواند وی را شکست بدهد."

گروه

XS
SM
MD
LG