لینک های دسترسی

Breaking News

بالا رفتن سریع ارزش پول انترنتی بت‌کاین


در چند سال گذشته ارزش بت کاین در بازارهای جهانی از چند صدم حصۀ یک دالر به هزاران دالر افزایش یافته است.

ارزش پول بت‌کاین در آغاز سال ۲۰۱۷ پاینتر از ۱۰۰۰ دالر امریکایی بود و در طول سال به ویژه در ربع آخر سال روان ارزش این پول مجازی به ۱۷۴۲۸ دالر امریکایی رسید.

بت کاین (Bitcoin) یک نوآوری انترنتی است که کارکردی مشابه با پول بی پشتوانه دارد و هنوز به عنوان یک واحد پولی به رسمیت شناخته نشده است، اما بسیاری در دنیای انترنت با استفاده از آن و بدون حضور واسطه‌ای چون بانک ها، خرید و فروش می کنند.

تا کنون هیچ دولتی "پول" بودن بت کاین را تأیید نکرده است و دولت‌های ایالات متحده آمریکا، آلمان و چین بر "کالا" بودن بت کاین تأکید دارند.

با افزایش سریع قیمت بت کاین شماری از کارشناسان نگرانی خود را نسبت به سقوط احتمالی ارزش این پول مجازی ابراز داشته اند و از مردم خواسته اند تا در خرید آن محتاط باشند، اما شماری هم بر این باورند که افزایش قیمت بت کاین به دلیل ورود آن به معاملات اصلی بازار است.

در چند سال گذشته ارزش بت کاین در بازارهای جهانی از چند صدم حصۀ یک دالر به هزاران دالر افزایش یافته است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده است که خالق بت کاین مردی به نام ساتوشی ناکاموتو است، اما جزئیات زیادی در مورد این فرد تا کنون افشا نشده است.

بت کاین برای ایمن کردن معاملات مالی طراحی شده و به هیچ قدرت مرکزی، از جمله هیچگونه هماهنگ کننده در بانک یا حکومت خاصی، ارتباط ندارد.

همین خاصیت بت کاین مورد توجه کسانی قرار گرفته است که می خواهند از دادن مالیات فرار کنند، هرچند بت کاین حفظ هویت افراد را تضمین نمی کند و اطلاعات آنان را در معرض عموم قرار می دهد.

براساس اطلاعات عمومی، بت کاین امکان معاملات کم هزینه را فراهم می‌کند. شبکه بت کاین سیستم کنترول کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ سازمان، مؤسسه و یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود. زمان متوسط تایید هر انتقال یا مراودۀ بت کاین، حدود ۱۰ دقیقه است.

XS
SM
MD
LG