لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در مسجد شیرشاه سوری؛ امام و سه نمازگزار کشته شدند


وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که در اثر انفجار در داخل مسجد شیرشاه سوری در مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر کابل، چهار نمازگزار به شمول عزیز الله مفلح، امام این مسجد کشته شده است.

به گفته این وزارت در این انفجار شماری از نمازگزاران زخمی شده اند که تا اکنون شمار دقیق آن روشن نشده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت روز جمعه ۱۲ جون (۲۳ جوزا) به خبرنگاران گفت که مواد منفجره از قبل در داخل این مسجد جاسازی شده بود و در هنگام ادای نماز جمعه منفجر شد.

آقای آرین افزود که جزییات این انفجار را بعداً با رسانه‌ها شریک می‌کند.

عزیز الله مفلح، یکی از علمای برجستهٔ دینی در افغانستان بود که برای بیش از یک دهه در مسجد شیرشاه سوری امامت می‌کرد.

عزیز الله مفلح
عزیز الله مفلح

سخنگوی وزارت داخله افزود: "این رویداد دوام جنایات دشمن‌های اسلام و مردم افغانستان علیه عالمان دینی، نمازگزاران و اماکن مقدس است."

در این حال، اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت افغانستان به صدای امریکا گفت که تا اکنون از محل رویداد سه کشته و ۱۷ زخمی به شفاخانه‌های شهر کابل منتقل شده اند.

به گفته آقای سمسور وضعیت سه تن از زخمی‌های این رویداد به دلیل سوختگی زیاد نگران کننده است که آنان در حال حاضر تحت درمان قرار دارند.

تا اکنون مسوولیت این انفجار را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است؛ اما در گذشته گروه داعش و طالبان حملات مشابه را بر مساجد در افغانستان انجام داده اند.

در حدود دو هفتۀ گذشته این دومین انفجار بر مساجد در شهر کابل است که از عالمان دین و نمازگزاران قربانی می‌گیرد.

محمد ایاز نیازی، امام مسجد وزیر اکبرخان با یک نمازگزار دیگر به تاریخ دوم ماه جون (۱۳ جوزا) در نتیجۀ یک انفجار در داخل مسجد کشته و دو غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG