لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار قدرتمند در ولایت لوگر؛ ده‌ها کشته و زخمی


مقامات در ولایت لوگر می‌گویند که انفجار قوی امروز ۳۰ اپریل (۱۰ ثور) جان حداقل ۲۷ نفر را گرفت.

مقامات وزارت داخله و سخنگوی ولایت لوگر انفجار را تایید کرده اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله گفته است که در این انفجار حد اقل ۲۱ نفر کشته و ۹۱ غیرنظامی زخمی شده اند.

او افزود که این "حمله موتربم طالبان هنگام افطار‌ بالای مردم عام به شمول محصلین، مسافرین و مریضان داخل بستر در مرکز‌ لوگر جنایت بزرگ است."

آقای آرین گفته است که ده‌ها تن در این رویداد کشته و زخمی شده اند.

او در صفحهٔ فیسبوک‌اش نگاشته است: "سقف خانه‌ها فروریخته است. شفاخانهٔ مرکزی پل‌علم تخریب شده، مریضان از شفاخانه بیرون کشیده شدند. خسارات جانی ‌و مالی زیاد به مردم محل وارد گردیده."

در این حال، فیض الله غیرت، قوماندان امنیه ولایت لوگر به صدای امریکا گفت که این انفجار در حالی صورت گرفت که مردم مصروف افطاری بودند.

او افزود که یک موتر نوع مازدا که مملو از مواد انفجاری بود، در نزدیک شفاخانه‌ ملکی لوگر داخل یک مهمانخانه باشندگان ولسوالی ارز شده و انفجار کرد.

آقای غیرت علاوه کرد که ساختمان مهمانخانه کاملاً فروریخته که در حدود ۲۰ نفر زیر آوار شده اند.

دواخانه مینه‌پال، رییس مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افغانستان گروه طالبان را در این حمله مقصر خوانده و با نشر ویدیوی از حادثه‌ٔ لوگر در صفحهٔ فیسبوک‌اش نگاشته است که "طالبان دشمن دین و وطن" است.

سمر گل ثمر، رییس صحت عامهٔ‌ لوگر در یک پیام صوتی به رسانه‌ها گفت که در این انفجار در حدود ۴۰ زخمی و دو کشته به شفاخانه انتقال یافته اند.

حسیب الله ستانکزی، رییس شورای ولایتی لوگر گفته است که در این انفجار که در پل علم، مرکز این ولایت رخ داد، در حدود ۶۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

با آنهم، مقامات گفته اند که انتظار می‌رود شمار قربانیان این انفجار افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG