لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در کنر یک قوماندان گروه طالبان را کشت 


ولایت کنر یکی از ولایت هایی است که شاخه‌ای خراسان داعش در سال‌های اخیر در آن فعال بوده است
ولایت کنر یکی از ولایت هایی است که شاخه‌ای خراسان داعش در سال‌های اخیر در آن فعال بوده است

مقام‌های طالبان روز پنجشنبه ۱۴ اکتوبر (۲۲ میزان) گفتند که در اثر انفجار بم جاسازی شده در یک موتر پولیس، یکی از قوماندانان این گروه در ولایت کنر کشته شد.

خبرگزاری فرانس پرس از قول منابع محلی گزارش داده است که این انفجار در اسعدآباد، مرکز ولایت کنر، به وقوع پیوست که در آن ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته‌ای یک مقام طالبان که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، این انفجار قوماندان پولیس ولسوالی شیگل آن ولایت را هدف قرار داد.

یک داکتر در شفاخانه‌ای مرکزی ولایت کنر به خبرگزاری فرانس پرس تایید کرده است که ۱۱ زخمی، به شمول هفت غیر نظامی و چهار تن از جنگجویان طالبان، به شفاخانه انتقال داده شده اند.

تا حال هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. اما در گذشته،‌ شاخه‌ای خراسان داعش که بیشتر در شرق افغانستان فعال است،‌ مسوولیت حملات مشابه را بر عهده گرفته است.

طالبان از بدو ظهور شاخه‌ای خراسان داعش در افغانستان همواره درگیر جنگ بر ضد تندروان این گروه بوده است، به ویژه در ولایت‌های شرقی.

پس از مسلط شدن مجدد طالبان، داعش مسوولیت چندین حمله‌ای انتحاری مرگبار را در ولایت‌های کابل، ننگرهار، و کندز بر عهده گرفته است.

در تازه‌ترین مورد، یک مهاجم داعش جمعه‌ای گذشته، حملۀ انتحاری را بر یک مسجد شیعیان در کندز انجام داد که به گفتۀ طالبان در این حمله ۴۶ نفر کشته و دست‌کم ۱۴۳ نفر زخمی شدند، هرچند برخی منابع شمار کشته شدگان این حمله را حدود ۱۰۰ نفر گزارش داده اند.

گروه داعش همچنان در جریان عملیات تخلیۀ نظامی از افغانستان در ماه اگست، حمله‌ای انتحاری را در میان ازدحام مردم در برابر دروازۀ میدان هوایی کابل انجام داد که در آن کم و بیش ۱۷۰ شهروند افغانستان و ۱۳ نظامی امریکایی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG