لینک های دسترسی

Breaking News

پرتاب بم به خانۀ رئیس کمیسیون شکایات انتخابات


مقام‌های امنیتی کابل تأیید می‌کنند که افراد ناشنانس دو بم دستی را بر منزل مسکونی، عبدالعزیز آریایی، رئیس کمیسیون شکایات انتخابات پرتاب کرده اند.

بصیر مجاهد، رئیس نشرات قومندانی امنیه کابل به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۱:۰۰ پس از نیمه‌شب ( ۱۵ میزان) افراد ناشناس دو بم دستی را به منزل مسکونی آقای آریایی، در کارته سه مربوط به حوزه سوم امنیتی کابل، پرتاب کردند.

آقای مجاهد افزود که در این رویداد به کسی آسیب نرسیده است و تحقیقات در ساحه جریان دارد.

او گفت "در حدود ۱۷ نفر تیم امنیتی از قبل برای تأمین امنیت منزل آقای آریایی توظیف شده اند".

تا اکنون انگیزۀ حمله به منزل رئیس کمیسیون شکایات انتخابات مشخص نیست؛ اما پولیس کابل گفت که پس از ختم تحقیقات، جزئیات این رویداد با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

خواستیم که در این مورد از آقای آریایی، معلومات بگیریم، اما با تماس‌های مکرر مؤفق نشدیم.

این رویداد در حالی صورت گرفت که آقای آریایی، هفته گذشته در یک نشست خبری گفت که برخی نامزدان انتخابات ولسی جرگه در جریان کمپاین‌های انتخاباتی، تخلفاتی زیادی را مرتکب شده اند و احتمال دارد از فهرست نهایی حذف گردند.

آماده‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی

در همین حال، سید حفیظ الله هاشمی، کمیشنر و سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز یکشنبه (۱۵ میزان) در یک نشست خبری اعلام کرد که ۲۲ هزار پایه بایومتریک با تمام ملحقات آن به این کمیسیون تسلیم گردیده است.

آقای هاشمی افزود که امروز، روند انتقال این دستگاه‌ها به ولایات غور، نورستان، بدخشان، پکتیکا، ارزگان و فاریاب آغاز شده است.

او گفت "خوشبختانه مواد حساس و غیرحساس ما به مراکز همه ولایات رسیده و انتقال آن به ۷۴ ولسوالی آغاز شده".

به گفتۀ آقای هاشمی، هلیکوپترهای قوای هوایی افغانستان مواد انتخاباتی را به این ولسوالی‌های ناامن و صعب‌العبور منتقل خواهند کرد.

از سوی دیگر، این مقام کمیسیون انتخابات گفت که برای چگونگی استفاده از بایومتریک، دوهزار تن به گونۀ زنجیره‌‎ی آموزش دیده اند و این روند ادامه دارد.

آقای هاشمی در واکنش به خواست احزاب مبنی بر ایجاد سهولت برای اشتراک آن عده از واجدین شرایط رای‌دهی در انتخابات پارلمانی که در جریان پروسه ثبت‌نام رای دهندگان، راجستر نشده اند، گفت، کسانی که برای رای‌دهی ثبت‌نام نکرده اند، حق اشتراک در انتخابات ولسی جرگه را ندارند.

بربنیاد تقسیم اوقات زمانی کمیسیون انتخابات، قرار است که انتخابات پارلمانی تا کمتر از ۱۳ روز آینده برگزار گردد.

XS
SM
MD
LG