لینک های دسترسی

Breaking News

حمله بر موتر نظامیان در خیبرپشتونخوا جان دو سرباز پاکستانی را گرفت


عکس آرشیف
عکس آرشیف

مقامات در شمال غرب پاکستان روز شنبه هشتم اپریل (۱۹ حمل) گفتند که در اثر انفجار یک بم کنار جاده بر موتر نظامیان دو سرباز کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

در بیانیهٔ اردوی پاکستان آمده که حمله در ایالت خیبرپشتونخوا در نزدیکی مرز با افغانستان رخ داده است.

تحریک طالبان پاکستان که فعالیت‌های شان در پاکستان منع شده است، مسوولیت این بم‌گذاری را به عهده گرفته است.

این در حالی است که کمیتهٔ امنیت ملی پاکستان روز جمعه هفتم اپریل (۱۸ حمل) اعلام کرد که این کشور قصد دارد عملیات سرتاسری جدیدی را برای ریشه‌کن کردن تندروان اسلامگرا راه اندازی کند.

کمیته امنیت ملی پاکستان گفت که جلسه‌ای را روز جمعه با حضور شهباز شریف، صدراعظم، و رهبران نظامی کشور برگزار کرده و کمیته‌ای را ایجاد کرده تا در ظرف دو هفته سفارشاتی را در مورد جزییات عملیات علیه تندروان ارایه کند.

دفتر شهباز شریف در بیانیه‌ای اعلام کرد: "در این نشست توافق شد که عملیات همه جانبه‌ای را برای پاکسازی کشور از شر تروریزم آغاز کنیم. "

حملات در پاکستان

حملات تحریک طالبان پاکستان در ایالت خیبر پشتونخوا تقریباً روال عادی را به خود گرفته است.

این گروه در ماه نومبر سال ۲۰۲۲ آتش‌بس نامحدود را که به میانجی‌گری طالبان افغان با حکومت پاکستان صورت گرفته بود، لغو کرد و به جنگجویان خود دستور داد تا در سراسر پاکستان حملات‌ را راه اندازی کنند.

در ماه جنوری سال جاری، بم‌گذاری انتحاری در مسجدی در شهر پشاور منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر، عمدتاً منسوبین پولیس شد. این یکی از مرگبارترین حملات به نیروهای پولیس در تاریخ پاکستان بود.

مقامات پاکستانی ادعا می‌کنند که رهبران تحریک طالبان پاکستان در افغانستان مستقر اند و پس از بازگشت طالبان به قدرت، از "آزادی‌های عملیاتی بیشتری" برخوردار شده اند.

XS
SM
MD
LG