لینک های دسترسی

Breaking News

جام جهانی فوتبال ۲۰۳۰؛ جانسن از طرح میزبانی مشترک بریتانیا و ایرلند حمایت کرد


بوریس جانسن، صدراعظم بریتانیا از درخواست میزبانی مشترک بریتانیا و ایرلند از جام جهانی فوتبال سال ۲۰۳۰ حمایت کرد.

صدر اعظم بریتانیا با تاکید بر اینکه زمان مناسب برای ارایه درخواست بریتانیا و ایرلند فرا رسیده است، گفت: "برای بازگرداندن فوتبال به خانه بسیار مشتاق هستیم. "

سخنان بوریس جانسن در این رابطه، با استقبال اتحادیه‌های فوتبال بریتانیا، ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ایرلند مواجه شده است.

صدراعظم بریتانیا با اشاره به این که سال ۲۰۳۰، بهترین موقعیت برای میزبانی جام جهانی فوتبال است، از اختصاص بودجه قابل توجهی برای آغاز این روند هیجان‌انگیز خبر داد.

پیش از ارایه درخواست رسمی میزبانی به فدراسیون جهانی فوتبال یا فیفا در سال ۲۰۲۲، یک گروه کاری ویژه فهرستی از امکانات، طرح‌ها و برنامه‌های بریتانیا و جمهوری ایرلند را تهیه خواهد کرد.

در صورت موافقت اتحادیه‌های پنج‌گانۀ فوتبال با تمامی جزییات، در طرح پیشنهادی آنان به فیفا مسابقات در بریتانیا، ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند برگزار خواهد شد.

بریتانیا آخرین بار در سال ۱۹۹۶، میزبان رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا بود. این کشور در سال ۱۹۶۶ میزبان جام جهانی فوتبال بود و در یک مسابقه تاریخی، آلمان غربی را شکست داد و قهرمان شد.

بریتانیا در سال ۲۰۱۸ قصد داشت میزبان جام جهانی فوتبال باشد، اما رقابت را به روسیه باخت.

جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر و ۲۰۲۶ به صورت مشترک در ایالات متحدۀ امریکا، کانادا، و مکسیکو برگزار خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که رقبای بریتانیا و جمهوری ایرلند در سال ۲۰۳۰ چه کشورهایی خواهند بود، اما احتمال درخواست میزبانی مشترک یوروگوای، ارجنتاین، پاراگوای ‌و چیلی در امریکای جنوبی مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG