لینک های دسترسی

Breaking News

تهاجم روسیه بر اوکراین: جانسن برای بار دوم از کیف بازدید کرد


بوریس جانسن، صدراعظم بریتانیا روز جمعه ۱۷ جون (۲۷ جوزا) برای دومین بار پس از تهاجم روسیه بر اوکراین به کیف رفت و با ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، دیدار و گفتگو کرد.

آقای جانسن به نشانه حمایت از اوکراین و شخص آقای زیلینسکی، در تویتی کوتاه نوشت: "رییس جمهور من، ولادمیر، خوشحالم که دوباره در کیف هستم. "

طبق بیانیه دولت بریتانیا، آقای جانسن در این دیدار طرحی را برای آموزش سربازان اوکراینی به آقای زیلینسکی پیشنهاد کرده که طبق آن تا ١٠ هزار سرباز اوکراینی در دوره‌های ١٢٠ روزه آموزش خواهند یافت.

به گفتهٔ صدراعظم بریتانیا، این برنامه می‌تواند "معادله جنگ را تغییر دهد". بوریس جانسن، ضمن تاکید بر لزوم تشدید تحریم‌ها علیه روسیه گفت: "دیدار امروز من، در عمق این جنگ، ارسال پیامی روشن و ساده به مردم اوکراین است: بریتانیا با شماست و ما تا زمانی که در نهایت پیروز شوید، با شما خواهیم بود. "

او علاوه کرد: "به همین دلیل است که من به رییس‌جمهور زیلینسکی یک برنامه آموزشی جدید نظامی پیشنهاد کردم که می‌تواند معادله این جنگ را تغییر دهد – مهار قدرتمندترین نیروها، عزم اوکراین برای پیروزی. "

این در حالی است که رهبران کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا که در گذشته از سوی کیف به دلیل حمایت کند شان مورد انتقاد قرار گرفته بودند، یک روز پیش از این کشور بازدید کرده و از تلاش اوکراین برای پیوستن به اتحادیهٔ اروپا حمایت کردند.

رییس جمهور زیلینسکی با ابراز قدردانی از آقای جانسن گفت: "روزهای زیادی از این جنگ ثابت کرد که حمایت بریتانیا از اوکراین محکم و قاطعانه است. خوشحالم که دوست بزرگ کشورمان بوریس جانسن را دوباره در کیف می بینم."

رییس جمهور اوکراین افزود: "ما دیدگاه مشترکی درباره نحوه حرکت به سوی پیروزی داریم، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که اوکراین به آن نیاز دارد - پیروزی دولت ما. "

دفتر جانسن در بیانیه‌ای گفته است که برنامه آموزش نظامی جدید نیروهای اوکراینی را در خارج از کشور آموزش می‌دهد. براساس این بیانیه، هر سرباز سه هفته را صرف آموزش مهارت‌های جنگی برای خط مقدم خواهند کرد و افزون برآن، آموزش‌ کمک‌های اولیه طبی، امنیت سایبری و تکتیک‌های مقابله با مواد منفجره را فرا خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG