لینک های دسترسی

Breaking News

مرد بریتانیایی که با چکش و پیچکش ۱۳ زن را کشته بود، درگذشت 


پیترساتکلیف معروف به یورکشایر رپر، بدنام ترین قاتل حرفوی برتانیا امروز ۱۳ نومبر (۲۳ عقرب) در اثر بیماری کووید۱۹ جان باخت.

ساتکلیف در سال ۱۹۸۱ میلادی ۱۳ زن را در شمال انگلند به قتل رسانیده و به قتل هفت زن دیگر تلاش کرده بود. وحشت او هنوز هم در خاطرهٔ باشندگان این منطقه زنده است.

این قاتل حرفوی به ۲۰ مورد حبس ابد و ۳۰ سال زندان محکوم بود و محکمهٔ عالی بریتانیان در سال ۲۰۱۰ حکم کرد که او هیچ زمانی نباید از بند رها شود. برخی از افراد محکوم به حبس ابد، زمانی که به کهولت می‌رسند از بندرها می‌شوند.

ساتکلیف به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده بود و بر اساس گزارش‌ رسانه‌های بریتانیایی او دریافت معالجه را رد کرده بود.

با آنهم، تا اکنون دلیل مرگ او اعلام نشده است.

این رانندهٔ موترهای باربری در زمان جنایات‌اش بیمار روانی تشخیص شده بود، نوع بیماری که بیمار در آن حقیقت را از خیال تفکیک کرده نمی‌تواند.

او پس از آن که در بخش روانی مدتی را سپری کرد و وضعیت صحی اش بهبود یافت به زندان انگلند انتقال داده شد.

ساتکلیف در زندان مورد حمله قرار گرفت و بینایی چشم چپ‌اش را در حالی از دست داد که بیماری شکر و قلبی نیز داشت.

چگونگی رسیدگی به قضیهٔ سال ۱۹۸۲ ساتکلیف در سال ۲۰۰۶ نشر شد؛ بر اساس این تحقیق او احتمالاً جرایم بیشتر از مواد ثبت شده را مرتکب شده بود.

او برای کشتن و شکنجه کردن افراد از چکش‌های بزرگ (مارتول) و پیچکش استفاده می‌کرد.

مارسیلا کلاکستن، زنی که ۴۴ سال پیش از حملهٔ ساتکلیف زنده بدر‌ آمده بود به سکای نیوز گفت که او هنوز هم تاثیرات آن حمله را حس می‌کند.

خانم کلاکستن گفت: "من باید با زخم‌هایم زندگی کنم، ۵۴ بخیه در قسمت سر، پیشرو و پشتم ... من چهارماه حامله بودم و کودکم را از دست دادم."

ساتکلیف در نهایت پس از سال‌ها تحقیق، در سال ۱۹۸۱ پس از آن که به گونهٔ اتفاقی به دلیل استفاده از پلیت‌های سرقت شده در موتراش توقیف شد و مورد استنطاق قرار گرفت، به قتل‌های که کرده بود اعتراف کرد.

XS
SM
MD
LG