لینک های دسترسی

Breaking News

بایرن مونیخ برای هفتمین بار پیهم قهرمان لیگ فوتبال آلمان شد


تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان روز شنبه ۱۸م ماه می، پس از پیروزی ۵-۱ در برابر تیم فوتبال فرانکفورت، به لقب قهرمانی لیگ برتر فوتبال المان دست یافت.

با این پیروزی، تیم بایرن مونیخ صفحۀ تازه ای در تاریخ فوتبال آلمان گشود و برای هفتمین بار پیهم لقب قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرد.

فرانک ریبری، مهاجم پیشین خط میانۀ تیم ملی فرانسه و آرین روبین، بازیکن معروف تیم ملی هالند که برای سالیان متمادی عضویت تیم فوتبال بایرن مونیخ را دارا بودند، در آخرین رقابت خود در این تیم هر کدام نیز یک گولی را به ثمر رساندند.

بازی بایرن با فرانکفورت در نیمۀ نخست، با تنها گول کومان که در دقیقۀ پنج بازی وارد دروازۀ فرانکفورت شد، پایان یافت؛ اما، چهار گول دیگر در دقایق ۵۳، ۵۸، ۷۲ و ۷۸ بازی به ثمر رسید و تک گول تیم فرانکفورت در دقیقۀ ۵۰ بازی توسط هالر وارد دروازۀ بایرن مونیخ شد.

بازی آخر میان بایرن مونیخ و فرانکفورت بسیار حایز اهمیت بود و پیروزی یا شکست سرنوشت قهرمانی این تیم را رقم زد.

اگر بایرن نمی توانست رقابت روز شنبه در برابر فارنکفورت را ببرد، با تفاوت یک امتیاز از لقب قهرمانی باز می ماند و دورتموندی ها قهرمان می شدند.

بایرن مونیخ در لیگ ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ میلادی پس از انجام ۳۴ بازی، ۲۴ برد، چهار باخت و شش مساوی، با کسب ۷۸ امتیاز برای هفتمین بار قهرمان لیگ شد.

تیم فوتبال دورتموند با ۲۳ برد و چهار باخت و هفت مساوی، با کسب ۷۶ امتیاز جایگاه دوم لیگ برتر آلمان را از آن خود کرد و لیپزیگ با ۶۶ امتیاز مقام سومی را به دست آورد.

این هفته آخرین رقابت های لیگ برتر کشور های اروپا انجام می شود که قهرمان لیگ های انگلستان، اسپانیا و ایتالیا از قبل مشخص شده است.

بارسلونا قهرمان لیگ برتر اسپانیا شد، مانچسترسیتی به قهرمانی لیگ برتر انگلستان دست یافت و یوونتوس هم جام قهرمانی ایتالیا را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG