لینک های دسترسی

Breaking News

رسانه‌های محلی پاکستان: کاندیدان مرتبط به عمران خان پیشتاز انتخابات اند


شبکه‌های تلویزیونی پاکستان روز جمعه نهم فبروری (۲۰ دلو) گزارش دادند که کاندیدان مستقل مرتبط به عمران خان، صدر اعظم پیشین این کشور، براساس آرای غیررسمی از سایر کاندیدان پیشی گرفته اند.

حزب تحریک انصاف پاکستان از رقابت در انتخابات روز گذشته منحیث یک جناح منع شده بود، اما شمارش غیررسمی شبکه‌های تلویزیونی پاکستان نشان داده است که کاندیدان مستقل مرتبط با این حزب، در حوزه‌های انتخاباتی از رقبای شان سبقت جسته اند.

نخستین نتیجهٔ رسمی انتخابات در مورد یک کرسی که یک کاندید مرتبط به حزب تحریک انصاف برندهٔ‌ آن شده است، صبح وقت پاکستان، ۱۱ ساعت پس از مسدود شدن مراکز رای دهی، اعلام شد.

شبکه‌های تلویزیونی پیش‌بینی های خود را بر اساس شمارش انجام شده در سطح حوزه های انتخاباتی محلی انجام داده اند.

انتظار می‌رود که حزب مسلم لیگ نواز شریف، صدر اعظم پیشین پاکستان، در این انتخابات برندهٔ اکثریت کرسی‌های پارلمان شود. تحلیلگران می‌گویند که نواز شریف ۷۴ ساله حمایت جنرالان اردو را با خود دارد.

اما شبکه‌های تلویزیونی محلی پاکستان گزارش داده اند که حزب مسلم لیگ (ن) در انتخابات کارکرد ضعیف داشته و خودش نیز نتوانسته است در یک حوزهٔ انتخابات از رقیب‌اش سبقت بگیرد.

پیش از این، نواز شریف گفته بود که اعتماد کامل دارد که حزب‌اش در این انتخابات برنده خواهد شد و نیازی به حکومت ایتلافی نخواهد بود.

کمیسیون انتخابات پاکستان تا اکنون نتایج رسمی را اعلام نکرده است.

گروه

XS
SM
MD
LG