لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار موتر بم‌گذاری شده در قندهار؛ هشت کشته و ده‌ها زخمی


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت قندهار می‌گویند که دراثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز پولیس در مربوطات آن ولایت هشت غیرنظامی کشته و ۳۵ نفر دیگر به شمول ۲۰ منسوب پولیس زخمی شده اند.

این انفجار حوالی ساعت ۹:۰۰ دیشب در نزدیکی پایگاه نیروهای سرحدی در مرکز ولسوالی میوند این ولایت به وقوع پیوسته است.

عبیدالله خان، ولسوال میوند روز دوشنبه نهم نومبر (۱۹ عقرب) به صدای امریکا گفت که حمله‌کنندۀ انتحاری موتر نوع "مازدا" را در بازار این ولسوالی انفجار داده که بیشترین قربانیان این رویداد، غیرنظامیان اند.

او افزود: "تا اکنون جسدهای هشت غیرنظامی شناسایی شده است که در میان آنان، دو زن، دو کودک و پنج مرد شامل اند و رقم زخمی‌ها به ۳۵ نفر رسیده که بیشتر آنان غیرنظامیان اند".

مقام‌های صحی ولایت قندهار می‌گویند که تا اکنون ۳۴ زخمی از محل رویداد به شفاخانه‌ها منتقل شده که وضعیت صحی برخی آنان وخیم است.

داکتران موظف در شفاخانه حوزوی میرویس در قندهار گفته اند که ۲۰ تن از زخمی‌های این انفجار منسوبین پولیس اند. به گفتۀ آنان در میان مجروحین زنان و کودکان نیز شامل اند.

در همین حال، جمال بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار می‌گوید که این انفجار به حدی قوی بوده که بسیاری از خانه‌های مسکونی اطراف محل رویداد در اثر آن تخریب شده و برای باشندگان محل خسارات زیادی وارد شده است.

آقای بارکزی افزود این انفجار توسط طالبان به هدف آماج قرار دادن نیروهای سرحدی افغان راه اندازی شده، اما طالبان تا اکنون در این باره ابراز نظر نکرده اند.

در یک خبر دیگر شب گذشته یک انفجار مشابه در مرکز ولایت پکتیا اتفاق افتاده که به گفتۀ مقام‌های محلی این ولایت، دراین انفجار به کسی آسیب نرسیده است.

لطف‌الله کامران، آمر امنیت پولیس این ولایت به صدای امریکا گفت که حمله‌کنندۀ انتحاری قصد داشت موتر پر از مواد منفجره را در نزدیکی یک مرکز پولیس انفجار دهد که این موتر به هدف نرسیده است.

آقای کامران افزود که در اثر این انفجار یک ساختمان مسجد به گونۀ کامل تخریب شده است.

XS
SM
MD
LG