لینک های دسترسی

Breaking News

در حملۀ انتحاری هلمند، دو پولیس سرحدی کشته شد


فرماندهی امنیه هلمند کشته‌شدن دو پولیس سرحدی را در این حمله تأیید کرد

مقام‌های امنیتی در ولایت هلمند می‌گویند، حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز یک مهاجم انتحاری، موتر مملو از مواد انفجاری را در ولسوالی نادعلی آن ولایت، منفجر ساخت که در نتیجه کم از کم دو تن کشته شدند.

به گفتۀ مقام‌های امنیتی هلمند، این حمله در ساحۀ تریخ ناور ولسوالی نادعلی، در نزدیکی یک مرکز پولیس سرحدی انجام شده است.

مل‌پاسوال عبدالغفار ساپی، فرمانده امنیه هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، مهاجم این حمله را توسط موتر باربری مازدا در نزدیکی پوسته‌های پولیس سرحدی انجام داده است.

او می‌افزاید "نخستین معلومات از رویداد این است که این حملۀ انتحاری به وسیلۀ موتر مازدا بود، که دو پولیس سرحدی کشته شده و یکی دیگر زخمی است. مهاجم می‌خواست خود را به پوسته برساند که در کمربند بازرسی، سربازان او را شناسایی و جلو وی را گرفتند".

اما یک مقام امنیتی هلمند که نخواست نام وی گرفته شود، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، اطلاعاتی که تا اکنون از محل رویداد به آنها رسیده است، نشان می‌دهد که شش پولیس سرحدی کشته شده اند.

تریخ ناور در مسیر جادۀ ولسوالی نادعلی و شهر لشکرگاه واقع گردیده که در آن محل، پوسته‌های امنیتی نظامیان افغان افراز شده است.

طالبان با نشر اعلامیه‌ای مسؤولیت این حمله را به دوش گرفته و کشته‌شدن ده‌ها سرباز افغان را در این حمله ادعا کرده اند.

قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان در اعلامیه گفته است، این حمله توسط کندک انتحاریان که او آن را "کندک استشهادی" نامیده، انجام شده است.

XS
SM
MD
LG