لینک های دسترسی

Breaking News

داکتر عبدالله: حزب التحریر یک گروه تروریستی است


رئیس اجرائیه امروز قبل از آغاز جلسه شورای وزیران با خبرنگاران صحبت میکرد

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت افغانستان می گوید که حزب التحریر در افغانستان فعالیت های تروریستی زیاد دارد.

آقای عبدالله روز دوشنبه پیش از جلسه شورای وزیران به خبرنگاران گفت که حزب التحریر که فعالیت هایش را در محیط اکادمیک، در سطح اجتماع و در بین جوانان ادامه داده است یکی از شاخه های غیر رسمی یا ملکی احزاب تروریستی است که مردم بخصوص جوانان را برای پیوستن به گروه های تروریستی تشویق میکند.

آقای عبدالله گفت ​"این حزب تشویق میکند نسل جوان و مردم را بر رفتن به طرف فعالیت های تروریستی و این فعالیت ها بشکل وسیع صورت گرفته و فکر میکنم که از نظر ارگان های امنیتی بدور نبوده اما تا به حال آن توجه که باید می شد در مورد منع فعالیت های این حزب یا تحت عنوان این حزب کار و اقدامی صورت نگرفته، این یک حزب نیست و یک ارگان مربوط به سازمان های تروریستی است".

رئیس اجرائی حکومت گفت فعالیت های سیاسی برای احزابی که در چهارچوب قانون اساسی افغانستان فعالیت دارند آزاد است اما ​تاکید ورزید که "​این سوء استفاده است از نام حق و آزادی و دیموکراسی و حقی که قانون اساسی برای شهروندان برای فعالیت های سیاسی داده برای پیشبرد اهداف تروریستی و برای ایجاد نا امنی در کشور کشور است"​.

حزب التحریر که در سال ۱۹۵۳ در فلسطین تاسیس شد خواستار ایجاد خلافت اسلامی است. این حزب در نزد وزارت عدلیه افغانستان ثبت نیست اما اضافه بر داشتن اعضا به زبان های پشتو، دری و انگلیسی وب سایت دارد. رهبر این حزب شیخ عطا بن خلیل ابوالرشته است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00
لینک دانلود
XS
SM
MD
LG