لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله، نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را رد نکرد


عبدالله عبدالله پذیرفت که برای کسانیکه به وی رای داده اند، کار بسنده نکرده است

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیۀ حکومت افغانستان میگوید که هنوز پیش از وقت است تا در مورد اینکه آیا او در انتخابات ریاست جمهوری آیندۀ افغانستان،کاندید خواهد شد یا نه، تصمیم اش را اعلام کند.

آقای عبدالله در مصاحبۀ اختصاصی با صدای امریکا در واشنگتن، پذیرفت که برای آنانی که به او اعتماد کرده و در انتخابات به وی رای داده اند، کار بسنده نکرده است.

آقای عبدالله گفت که در بین رهبری طالبان درز ایجاد شده و شماری از سران آن گروه تمایل جدی به مصالحه با حکومت افغانستان دارند.

رئیس اجرائیۀ حکومت افغانستان، تأیید کرد که طالبان با روسیه و کشورهای دیگر منطقه مثل چین و ایران، روابط بر قرار کرده اند.

عبدالله عبدالله، همچنان بار دیگر از استراتیژی جدید ایالات متحده در قبال افغانستان و جنوب آسیا حمایت کرد و به گفتۀ او پس از اعلام این استراتیژی، طالبان تحت فشار قرارگرفته اند.

این مقام حکومت افغانستان گفت، باوجود آن که گروۀ داعش توانست در افغانستان ظهور یابد، اما از گسترش این گروه جلوگیری شده و رهبری آن "ضربۀ محکم خورده است."

رئیس اجرائیۀ حکومت أفغانستان در حالی ادعای جلوگیری از گسترش گروۀ داعش را دارد که این گروه امروز پنجشنبه، مسؤلیت حملۀ انتحاری در نزدیکی هوتل "قصر نوین" در کابل را ادعا کرد. در این حمله حد اقل نُه تن به شمول هفت پولیس کشته شد.

پیام عبدالله به عطا نور در مورد انتخابات آینده
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:25 0:00

XS
SM
MD
LG