لینک های دسترسی

Breaking News

راهيابى ريال و يوونتوس به دور نهايى ليگ قهرمانان اروپا


تيم هاى فوتبال ريال مادريد و يوونتوس به دور نهايى جام قهرمانان اروپا راه يافتند.

امروز چهارشنبه ريال مادريد اسپانيا، در دومين ديدار نيمه نهايى بااتلاتيكو مادريد ٢-١ باخت اما با برترى ٤-٢ گول ها توانست به دور نهايى راه يابد.

ريالى ها در ديدار نخست، ٣-٠ اتلاتيكو را برده بودند. تيم اتلاتيكو كه از رقباى سرسخت ريال در ليگ برتر اسپانيا نيز تلقى مى شود، براى تلافى شكست هفته گذشته و راهيابى به دور بعدى، بازى تهاجمى را آغاز كرد كه در ١٦ دقيقه نيمه نخست بازى، با يك ضربه سر و يك ضربه پنالتى به ٢ گول دست يافت و تنها ١ گول ديگر نياز داشت تا بازى را به وقت اضافه و احتمالاً ضربات پنالتى بكشاند.

اما نمايش توانمندى كريم مهاجم فرانسه يى ريال مادريد، زمينه ساز نخستين گول ريال شد و ٤٥ دقيقه نخست با نتيجه ٢-١ پايان يافت.

نيمه دوم با حملات تهاجمى هر دو تيم همراه بود اما مهار دوگانه اى دروازه بان ريال، اتلاتيكو مادريد را نگذاشت يكبار ديگر به گولى دست يابد و بازى در حاليكه باران شديدى باريدن گرفته بود، با همان نتيجه ٢-١ پايان يافت.

دومين ديدار يوونتوس ايتاليا و موناكوى فرانسه كه سه شنبه ٩ مى برگزار شد، يكبار ديگر با پيروزى يوونتوس همراه بود.

يوونتوس در دو ديدار نيمه نهايى با تفاضل ٤-١ گول موناكوى فرانسه را شكست داد.

د​يدار نهايى و آخرين رقابت ليگ قهرمانان اروپا ميان تيم هاى ريال مادريد و يوونتوس به تاريخ ٣ جون در ستديوم ملى شهر كارديف ويلز برگزار مى گردد.

تيم هاى ريال و يوونتوس در سال ١٩٩٨ نيز در دور نهايى ليگ قهرمانان به مصاف هم رفته بودند كه در آن زمان زين الدين زيدان مربى كنونى ريال مادريد بازيكن ميدان بود و در آن رقابت ريال مادريد ١-٠ پيروز شده بود.

XS
SM
MD
LG