لینک های دسترسی

Breaking News

حمله بر یک شفاخانه در چین دو کشته و ۲۱ زخمی برجا گذاشت


عکس آرشیف
عکس آرشیف

مقام‌های چینی گفته اند که یک مهاجم روز سه شنبه هفتم می (۱۸ ثور) در یک شفاخانه در جنوب‌غرب آن کشور دو نفر را به ضرب چاقو کشت و ۲۱ نفر دیگر را زخمی کرد.

مقام‌های محلی گفته اند که این رویداد در شفاخانۀ چنگنان در ناحیۀ ژینژیونگ به وقوع پیوسته و زخمی شدگان در همان شفاخانه زیر درمان قرار دارند.

پولیس ژینژیونگ گفته است که مظنون این حمله که ۴۰ سال عمر دارد و باشندۀ یکی از روستاهای همجوار این شفاخانه است، پس از چاشت سه شنبه به وقت محلی بازداشت شد.

مقام‌های چینی در مورد هویت مظنون بازداشت شده و نیز انگیزۀ این رویداد جزییاتی ارایه نکرده اند.

تصاویری که در رسانۀ دولتی چین نشر شده است، مردی را نشان می‌دهد که در راهرو شفاخانه چاقویی را به سمت یک مرد دیگر نشانه گرفته و نیروهای پولیس نیز در اطراف دیده می‌شوند.

خشونت‌های مسلحانۀ منتهی به کشتار جمعی در چین نادر است، زیرا آن کشور مقررات سختگیرانه بر ملکیت اسلحه دارد. اما در سال‌های اخیر مواردی از چنین کشتارها با چاقو در چین گزارش شده است.

در اگست سال گذشته، یک مرد که سابقۀ ابتلا به بیماری روانی داشت، با چاقو در ولایت یونان چین بر مردم حمله کرد؛ دو نفر را کشت و هفت نفر دیگر را زخمی کرد.

همچنین در جولای سال گذشته، در حملۀ یک مرد بر یک مکتب در ولایت گوانگدونگ چین، شش نفر به ضرب چاقو کشته شدند و یک نفر دیگر زخمی شد.

در اگست سال ۲۰۲۲، حملۀ یک مهاجم در ولایت ژیانگشی واقع در جنوب‌شرق چین، سه نفر را به ضرب چاقو کشته و شش نفر دیگر را زخمی کرد.

گروه

XS
SM
MD
LG