لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار چین در مورد تاثیرات احتمالی جنگ تجارتی با امریکا


آقای لی کچینانگ گفته است که طرفدار ادامه تجارت با امریکا است، اما هشدار داد اگر جنگ تجارتی آغاز شود، اول امریکا متضرر خواهد شد

چین روز چهار شنبه در مورد تاثیرات احتمالی جنگ تجارتی با ایالات متحده هشدار داد.

چین در حالی از پیامد‌های جنگ تجارتی با ایالات متحده هشدار داد که این دو اقتصاد بزرگ جهان اقداماتی را روی دست گرفته اند تا ارتباط تجارتی میان بیجینگ و ادارۀ دونالد ترمپ، بهبود یابد.

لی کوچانگ، صدراعظم چین، که روز چهار شنبه در بیجنگ صحبت می کرد گفت در مورد نفع روابط خوب میان چین و ایالات متحده بحث کرد.

آقای کوچانگ گفت که وی در مورد روابط با واشنگتن خوشبین است، اما در عین حال هشدار داد که هرگاه جنگ تجارتی رخ دهد، در وهلۀ اول، سرمایه گذاران امریکایی متضرر خواهند شد.

صدارعظم چین گفت "ما خواهان جنگ تجارتی میان دو کشور نیستیم. چنین چیزی تجارت ما را عادلانه تر نخواهد کرد و هر دو جناح را متضرر خواهد کرد".

آقای کوچانگ ابراز امیدواری کرد تا روابط چین و ایالات متحده به مسیر مثبت در حرکت باشد.

در هفتۀ جاری، سرمقاله هایی که در رسانه های چین نشر شد، ادامۀ ارتباط تجارتی میان بیجینگ و واشنگتن را به نفع هر دو کشور خواندند. حتی برخی از رسانه های چین، نوشتند که روابط اقتصادی میان ایالات متحده و چین به نفع تجارت و سرمایه گذاری های شخصی دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، خواهد بود.

در روز های اخیر، چین بیش از ۳۰ علامت های تجارتی مربوط به آقای ترمپ را در آن کشور اجازه داد که شامل کلب گلف، هوتل ها و رستوران ها می شود.

مثل گفته های صدراعظم چین، مقالۀ که در گلوبل تایمز نشر شده است، نشان می دهد که اگر جنگ تجارتی آغاز گردد، سرمایه گذاران امریکایی متضرر خواهند شد.

آقای ترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی اش به صورت واضح از پالیسی های تجارتی میان ایالات متحده و چین انتقاد کرده بود. او از رهبران چین در موارد مختلف از جمله تجارت، دریای جنوب چین و برخورد بیجینگ با کوریایی شمالی انتقاد کرده بود.

در مورد تجارت، آقای ترمپ به صورت مشخص پالیسی پولی چین را مورد انتقاد قرار داد و در عین حال هشدار داد که تعرفه های گمرگی بزرگی را بر اموال صادراتی چین وضع خواهد کرد، هشداری که بیجینگ را نگران کرده است.

صدراعظم چین همچنین گفته است که اقتصاد بیجینگ باز خواهد ماند و ادعا کرد که شرکت های امریکایی و سایر شرکت ها از این پالیسی چین، منفعت برده اند.

با آنهم آقای لی کوچانگ گفت که اختلافات میان چین و ایالات متحده وجود خواهد داشت، اما از طریق بحث و گفتگو می تواند به مشکلات و اختلافات فایق آمد.

به گفتۀ صدراعظم چین، آمار نشان می دهد که تجارت و سرمایه گذاری میان ایالات متحده و چین در سال ۲۰۱۶ میلادی، موجب ایجاد یک میلیون شغل در امریکا شد.

XS
SM
MD
LG