لینک های دسترسی

Breaking News

ادعاها در مورد تلفات ملکی در عملیات قوای افغان در ننگرهار


رئیس صحت ننگرهار، گفت که نُه جسد و شش زخمی به شفاخانه مرکزی این ولایت منتقل شده اند

مقام‌های ننگرهار گفته اند که دیشب در نتیجۀ عملیات نیروهای ویژۀ افغان در ولسوالی چپرهار این ولایت، به شمول یک فرمانده پولیس محلی، نُه تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که نیروهای ویژه دیشب عملیاتی را در ولسوالی چپرهار انجام داده اند که در نتیجه نُه تن کشته شده و هشت تن دیگر زخم برداشته اند. او گفت که در بین زخمیان یک زن و یک کودک نیز شامل است.

حیات‌الله حیات، والی ننگرهار در اعلامیه‌ای از وقوع این رویداد، اظهار تأسف کرده و ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های قربانیان گفته است: "برای بررسی دقیق این رویداد هیأتی بلندپایه از کابل برگزیده شده است...از تحمل و حوصلۀ رئیس مشرانو جرگه و خانواده‌های متضرر از صمیم قلب سپاسگزارم".

غلام حیدر فقیرزی، رئیس امور مهاجرین ننگرهار، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که قربانیان افراد ملکی اند و اکثر شان از خانوادۀ فضل هادی مسلم‌یار، رئیس مشرانو جرگه می‌باشند.

او گفت که ساعت ۱۲:۰۰ دیشب نیروهای عملیاتی "قطعه ۰۲" به ولسوالی آنان آمده، نُه تن را کشته و شش تن دیگر را زخمی ساخته اند که در بین کشته‌ها "زړور" فرمانده پولیس محلی با دو محافظش نیز شامل اند.

آقای فقیرزی، تأیید کرد که روستانشینان، به گمان این که جنگجویان داعش به ولسوالی یورش آورده اند، شلیک کرده اند که به همین دلیل تلفات به بار آمده است.

داکتر نجیب کامه‌وال، رئیس صحت ننگرهار، گفت که تا اکنون نُه جسد و شش زخمی به شفاخانه مرکزی این ولایت منتقل شده اند که وضعیت زخمیان قناعت‌بخش است.

حدود یک ماه پیش نیز در نتیجۀ عملیات "قطعه ۰۲" در ولسوالی چپرهار، شماری از دهقانان محلی کشته و زخمی شده بودند.

XS
SM
MD
LG