لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای تلفات ملکی در عملیات قوای افغان در ننگرهار


مقام‌های محلی می‌گویند قوای افغان در ولسوالی رودات عملیات انجام داده اند اما آمار دقیقی از تلفات این رویداد خبری در دست نیست

باشندهای منطقۀ کابل کمپ ولسوالی رودات ننگرهار مدعی اند که شب گذشته در عملیات نیروهای ویژۀ امنیت ملی، ۱۴ غیرنظامی در این ولسوالی کشته شده اند.

خبرنگار صدای امریکا در ننگرهار، گزارش می‌دهد که صبح امروز چهارشنبه، شماری از باشندگان محل در اعتراض به کشته شدن افراد ملکی، شاهراه جلال آباد_تورخم را بروی ترافیک مسدود کرده اند.

عطاخان شینواری، یکی از باشندهای محل می‌گوید که در جمعی کشته شدگان این رویداد، ۸ عضوه یک فامیل شامل اند.

مقام‌های محلی ننگرهار می‌گویند که شب گذشته نیروهای ویژۀ امنیت ملی در ولسوالی رودات عملیات شبانه انجام داده اند اما آمار دقیقی از تلفات این رویداد خبری در دست نیست.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت:" این عملیات، تلفات در پی دارد اما آمار دقیق آن هنوز در دست نیست".

آقای خوگیانی، درباره کشته شدن افراد ملکی دراین رویداد چیزی نگفت. مقام‌ها می‌گویند که در هنگام عملیات، قوای هوایی افغان نیز نیروهای ویژه امنیت ملی را حمایت می‌کردند.

درهمین حال یک مقام دیگر دولتی که نمی خواهد از او نام گرفته شود به صدای امریکا گفت که در این عملیات جمعاً ۱۴نفر کشته شده و دو زن زخم برداشته اند.

این مقام حکومتی می‌گوید که عملیات بر سه منزل مسکونی همجوار در منطقه کابل کمپ، مربوط به ولسوالی رودات ننگرهار،انجام شده است.

XS
SM
MD
LG